بازداشت پریسا سبحانیان نجف آبادی, شهروند بهائی ساکن رودهن

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدر اولین روز هفته گذشته, “پریسا سبحانیان نجف آبادی”, شهروند بهائی ساکن روستای مهرآباد از توابع رودهن, توسط نیروهای امنیتی این شهر پس از تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی  بازداشت شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز شنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۸, “پریسا سبحانیان نجف آبادی”, شهروند بهائی ساکن روستای مهرآباد از توابع رودهن واقع در شهرستان دماوند, پس از تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی از این شهروند بهائی, بدون تفهیم اتهام بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

یک منبع نزدیک به این شهروند بهائی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ در ساعت ۸ صبح روز شنبه هفته گذشته, ماموران وزارت اطلاعات به منزل “پریسا سبحانیان نجف آبادی”, مراجعه کردند و این شهروند بهائی را بازداشت و پس از تفتیش منزل و ضبط برخی لوازم شخصی, این شهروند بهائی را به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

این منبع مطلع همچنین گفت؛ بازداشت این شهروند بهائی بدون ارائه حکم قضائی صورت گرفت و ماموران امنیتی هیچگونه توضیحی پیرامون دلایل بازداشت ارائه نکردند. 

شهروندان بهائی با استناد به بخشنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب ۶ اسفند ۱۳۶۹ از هرگونه حقوق شهروندی محروم هستند و از سوی حکومت جمهوری اسلامی این دسته از شهروندان با انواع و اقسام موارد نقض حقوق بشر و اعمال رفتارهای قهرآمیز روبرو هستند.