بازداشت یک شهروند اهل سنت ساکن ایرانشهر توسط نیروهای امنیتی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامروز چهارشنبه, “محمد عثمان دامنی”, شهروند اهل سنت, ساکن شهرستان ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان, توسط نیروهای امنیتی در زاهدان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ, روز چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه ۱۳۹۸, “محمد عثمان دامنی”, فرزند “مولوی محمد ابراهیم دامنی”, شهروند اهل سنت, ساکن ایرانشهر, که در جریان سفری برای درمان بیماری چشم به زاهدان رفته بود توسط ماموران امنیتی لباس شخصی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

بنقل از یک منبع مطلع؛ یک روز پس از بازداشت “محمد عثمان دامنی”, صبح روز پنجشنبه ۲۸ شهریور ماه, ماموران امنیتی برای تفتیش منزل به محل سکونت شخصی وی مراجعه کردند تمام قسمتهای منزل وی را مورد تفتیش قرار دادند و برخی لوازم شخصی وی را ضبط کردند اما تا این لحظه خانواده وی از سرنوشت فرزندشان هیچگونه اطلاعی ندارند و حتی ماموران امنیتی نیز پیرامون دلایل بازداشت “محمدعثمان دامنی” و اتهامات وی هیچگونه اطلاعاتی به خانواده ندادند. 

این منبع مطلع همچنین گفت: “محمد عثمان”, یک چشمش را در دوره دبیرستان از دست داد و چشم دیگر فشارش بسیار بالا بود و به توصیه دکتر برای درمان و عمل جراحی برای جلوگیری از نا بینایی زاهدان رفته بود که توسط ماموران امنیتی بدون ارائه حکم قضائی و دلیل بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.