بازداشت یک فعال تلگرامی ساکن سبزوار توسط ماموران اطلاعات سپاه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – عارف حاتمی, فعال تلگرامی ساکن سبزوار از توابع استان خراسان رضوی, در پی یورش ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸, عارف حاتمی معروف به «صوفی», فعال تلگرامی و مدیر یک کانال تلگرامی با مضمون اجتماعی – انتقادی, ساکن سبزوار, در پی یورش ماموران اطلاعات سپاه به منزل وی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. 

بنقل از یک منبع نزدیک به این فعال تلگرامی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت; عارف حاتمی, ۴۵ ساله اهل شهرستان سبزوار از توابع استان خراسان رضوی میباشد و شاغل در زمینه خیاطی و پرده دوزی میباشد که روز پنج شنبه پس از یورش نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران به منزل شخصی وی بازداشت شد. 

این منبع مطلع پیرامون پیگیریهای صورت گرفته از سوی خانواده و بستگان وی پس از بازداشت گفت؛ با توجه به پیگیری از سوی خانواده و بستگان “عارف حاتمی”, اداره اطلاعات سپاه پاسداران در سبزوار به آنها پاسخ مشخص و قطعی نداد, اما به آنها گفته شد که وی تا پایان هفته جاری آزاد خواهد شد. 

این منبع مطلع در خاتمه گفت؛ از زمان بازداشت, عارف حاتیم موفق به ملاقات و یا تماس تلفنی با خانواده خود نشده است. همچنین از اتهامات این فعال تلگرامی تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی در دست نیست. 

لازم به ذکر است؛ عارف حاتمی از مدیران کانال تلگرامی “معبد تا مکتب” با محتوای انتقادی اجتماعی بوده است.