بازداشت ۵ تن از شهروندان ساکن دماوند و تهران توسط نیروهای امنیتی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روزهای گذشته, چهار تن از شهروندان اهل سنندج ساکن شهرستان دماوند, توسط نیروهای امنیتی در این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان, روز چهارشنبه ۳۰ مردادماه ۱۳۹۸, علی قادری, فرزند عثمان, شهروند اهل بوکان در بلوار سعادت آباد تهران توسط نیروهای امنیتی توام با ضرب و شتم بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
او یک بار دیگر هم بهار ۱۳۹۷, از بابت اتهام مرتبط با یکی از احزاب کرد مخالف نظام از سوی اداره‌ اطلاعات بوکان احضار و تحت بازجوئی قرار گرفته بود.

همچنین در تاریخ ۲۸ مردادماه ۱۳۹۸, “سیف الله جلیلی” فرزند ابراهیم، “بشیر حاتمی” فرزند صدیق و “غفور یاری” فرزند غفار, سه تن از شهروندان اهالی روستای اویهنگ سنندج, ساکن شهرستان دماوند, توسط نیروهای نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شدند. 

در خبری دیگر, در تاریخ ۲۹ مردادماه ۱۳۹۸, یک شهروند به نام “هیوا جلیلی” از اهالی سنندج توسط نیروهای امنیتی در شهرستان دماوند از توابع استان تهران بازداشت شده است.

اتهام مطروحه علیه این افراد، “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” عنوان شد. با این حال اطلاع دقیقی در رابطه با مصادیق اتهام موردذکر به دست نیامده است.