بازداشت ۵ مسئول کمپ متخلف؛ مرگ ده‌‌ها معتاد بر اثر شکنجه در قلات شیراز

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ دادستان عمومی و انقلاب شیراز با بیان اینکه پس‌از وقوع این حادثه پرونده در شعب ویژه قتل استان تشکیل و تحقیقات در این باره آغاز شده است، گفت: تا کنون ۵ نفر از مسئولان کمپ بازداشت شدند و کمپ مورد نظر با دستور قضایی پلمب شده است.


روز جمعه کلیپی در فضای مجازی از یک مرکز ترک اعتیاد در شیراز منتشر شد که از شکنجه معتادان در یک استخر آب یخ و رفتار نامناسب مسئولان با معتادانی حکایت داشت که در این مرکز برای ترک اعتیاد حضور داشتند.


هر چند بدرفتاری با معتادان، کتک زدن، توهین و فحاشی و شکنجه آن‌ها در کمپ‌های ترک اعتیاد موضوع تازه‌ای نیست و تاکنون ده‌ها نفر از معتادانی که برای ترک به این مراکز رفته بودند بر اثر این شکنجه‌ها جان باخته‌اند و برخی از خانواده هایشان نیز به مراجع قضایی شکایت کرده‌اند، اما سریال بدرفتاری با معتادان در کمپ‌های ترک اعتیاد همچنان ادامه دارد. این بار نیز در کمپی واقع در قلات شیراز شاهد بروز چنین تخلفی بودیم.


دادستان عمومی و انقلاب شیراز با بیان اینکه پس‌از وقوع این حادثه پرونده در شعب ویژه قتل استان تشکیل و تحقیقات در این باره آغاز شده است، گفت: تا کنون ۵ نفر از مسئولان کمپ بازداشت شدند و کمپ مورد نظر با دستور قضایی پلمب شده و هرگونه اظهار نظر نهایی منوط به اعلام نظر پزشکی قانونی در خصوص علت فوت فرد یاد شده است.


محمدصادق کشفی نژاد، مدیرکل بهزیستی فارس نیز با اشاره به اینکه فیلم مربوط به ۲۴ دی ماه بوده است از تشکیل جلسه فوق العاده خبر داد و گفت: پس از کسب اطلاع از این موضوع، بلافاصله تیم رسیدگی با همکاری دادستان و نیروی انتظامی به مرکز اعزام شده و پس از انجام بررسی لازم کمپ یاد شده به طور کامل تخلیه شد و معتادان به مراکز دیگری اعزام شدند، در این میان افراد خاطی دستگیر و کمپ نیز پلمب شد.

به‌دنبال انتشار این کلیپ که نشان می‌دهد مسئولان کمپ ترک اعتیاد در «قلات» معتادان در حال ترک را در استخر یخ زده می‌اندازند، اداره کل بهزیستی فارس نیز اعلام کرده به‌صورت جدی پیگیر موضوع است.