بازگشت مجدد شیرین نجفی به ترکیه به صورت قاچاق برای بازسازی چهره و انجام ماموریت های جدید

✍️ علی تجلی

خبرهای موثق حکایت از بازگشت مجدد شیرین نجفی به ترکیه دارد.

البته او به صورت قاچاق و از راه های غیر رسمی و نه به صورت قانونی و از مرزهای مجاز ، وارد ترکیه شده است.

گویا او هم اکنون در کنار هم خانه سابق خود م . ب . م در منطقه ماماک آنکارا به صورت مخفیانه سکنی گزیده است.

و طی ارتباط با رابط های قبلی خود در شهرهای مختلف ترکیه در حال بررسی اوضاع برای چگونگی ورود مجدد به فضای عمومی و آشکار نمودن و بازسازی چهره خود است.

شیرین نجفی پیش از ربوده شدن روح الله زم به عراق رفته بود و مسئولیت کشانیدن زم به عراق به بهانه دیدار با آیت الله سیستانی به او سپرده شده بود.

نجفی علی رغم گرفتار شدن زم در دام نیروهای امنیتی طی یکی دو روز خانواده و دوستان زم را سرگرم می کند و به دروغ به آنان می گوید که روح الله در نجف است و من او را دیده ام.

در حالی که واقعیت آن بوده که روح الله زم از بدو ورود به عراق و همزمان با فرود هواپیما در دام نیروهای امنیتی ایران گرفتار شده بود و در ابتدا تصور می کرد که آن ها محافظان او هستند تا از جان وی در طول اقامت در عراق حفاظت کنند.

اما بعدا متوجه می شود که از ابتدای ورود در دام نیروهای امنیتی ایران گرفتار آمده است.

در تمامی این مدت شیرین نجفی وظیفه سرگرم ساختن خانواده و دوستان زم را برای عادی جلوه دادن حضور روح الله زم در عراق را بر عهده داشته تا آن هنگام که رسما خبر دستگیری زم توسط اطلاعات سپاه اعلام می شود.

شیرین نجفی مدتی را در عراق حضور داشت و ادعا می کرد که در منزل برخی دوستان خود ساکن است ، در حالی تصور عمومی بر این بود که او در مراکز مربوط به سیستم امنیتی ایران سکنی دارد اما او در برابر تلویزیون ایران اینترنشنال حاضر نشد دوربین را برگردانده و محل واقعی استقرار خود را به نمایش عمومی بگذارد.

برخی هواداران شیرین نجفی بعدها اعلام کردند که او هم مانند روح الله زم ربوده شده و در ایران به زندان اوین منتقل شده است.

اما هرگز منابع رسمی ایران اعم از اطلاعات سپاه و صدا و سیما ، خبری از دستگیری وی در عراق و انتقال وی به زندان اوین منتشر نکردند.

او در ابتدا قرار بود به عنوان متهم در دادگاه روح الله زم حضور یابد اما افشاگری سایت خبری تحلیلی نگام و مصاحبه سید احمد شمس با بیژن فرهودی که از پشت پرده ماموریت های او پرده برداشت نقشه اطلاعات سپاه و بیت رهبری را برای حضور او به عنوان متهم در دادگاه نقش بر آب کرد.

شیرین نجفی رابط ویژه وحید حقانیان در ترکیه بود و اکثر اخبار آمدنیوز اعم از خبر ۶۳ حساب رئیس قوه قضائیه ، خبر جاسوسی زهرا لاریجانی ، اخبار مربوط به میر طاهر حبیب بدل رهبری و … همگی توسط وحید حقانیان به وسیله شیرین نجفی به آمدنیوز منتقل و با انتشار آن ها ، انعکاس های زیادی در داخل و خارج کشور ایجاد می شد.

علت انعکاس این اخبار به دلایل عدیده ای بود که مهم ترین آن ها حذف لاریجانی ها از عرصه قدرت و جلوگیری از تصاحب جایگاه رهبری و ریاست جمهوری توسط صادق و علی لاریجانی در آینده بود ، این تخریب ها توسط رسانه های داخل کشور نمی توانست صورت گیرد چرا که هم صادق و هم علی لاریجانی در راس دو قوه مهم کشور قرار داشتند ، پس در این میان یک رسانه اپوزوسیون که مورد توجه بسیاری از مردم داخل و خارج کشور قرار داشت می توانست نقش فراگیر کردن این خبر را بر عهده داشته باشد و این چنین بود که خبرها با واسطه وحید حقانیان به شیرین نجفی و سپس روح الله زم منتقل می شد و سپس با انتشار آن ها فضای التهاب در جامعه ایجاد می کرد.

گفته می شود حلقه سخت قدرت که دارای اتاق فکری با محوریت مجتبی خامنه ای است و یکی از اضلاع آن وحید حقانیان است ، وظیفه تنظیم مناسبات قدرت و مهره چینی درون نظام را برعهده دارد تا بتوانند تمامی بدنه نظام را با خود کاملا هماهنگ کنند ، اتفاقی که با برگزاری انتخابات مجلس یازدهم ، گامی به جلو برای تکمیل تر شدن این هدف برداشته شد.

همان اتاق فکری که علی رغم مخالفت اکثریت اعضای مجلس یازدهم با ریاست قالیباف ، با یک انگشت اشاره از بالا در شب رای گیری ، برای او به تعداد ۲۴۰ رای در گلدان ها ریخته شد.

حال باید دید شیرین نجفی این بار برای چه هدفی از ایران خارج شده و کدام بخش از اپوزوسیون را هدف ماموریت خود قرار می دهد؟!

بی شک هوشیاری اپوزوسیون می تواند در ناکام گذاشتن شیرین نجفی و وحید حقانیان و اطلاعات سپاه در ماموریت های تدارک دیده شده و یا بازگشت بی سر و صدای شیرین نجفی به کشور ، پیش از اجرای نقشه های شوم آن ها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.