بازیگران بین المللی در خیابان های کردستان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با اجرای نمایش سولکس اثر جوردی بلترامو از ایتالیا آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری های داخل ایران، در نخستین اجرای خیابانی این جشنواره که در پارک شانو سنندج برگزار شد، بلترامو که نویسنده، کارگردان و بازیگر این نمایش بود آن را در سبک کمدی اجرا کرد و توانست تماشاگران سنندجی اش را بخنداند.
وی پس اجرای نمایش در جمع خبرنگاران از حضور در ایران ابراز خوشحالی کرد و گفت:‌۲۳ سال است که مشغول به کار تئاتر خیابانی هستم، اما اولین بار است که به ایران سفر می‌کنم و به اجرای تئاتر می‌پردازم که در این سفر عاشق این کشور و مردم خونگرم آن شده‌ام.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان (تئاتر خیابانی و دیگرگونه‌های اجرایی) در هشت بخش شامل مسابقه ایران، دیگرگونه‌های اجرایی، نمایش‌های آیینی و سنتی، مسابقه تئاتر ملل، تئاتر کودک و نوجوان، مهمان (برگزیده جشنواره‌های سراسری تئاتر خیابانی)، پژوهش و کارگاه‌های آموزشی اول تا پنج شهریور در شهرستان مریوان برگزار می‌شود.

علاوه بر مریوان تعدادی از نمایش‌های این جشنواره در شهر سنندج هم اجرا می‌شود.
این جشنواره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، اداره کل هنر‌های نمایشی، انجمن هنر‌های نمایشی ایران، انجمن هنر‌های نمایشی کردستان و کانون تئاتر خیابانی برگزار خواهد شد.
این دوره از جشنواره با حضور ۳۸ اثر تا پنجم شهریور برگزار خواهد شد.