بازی حاکمیت با جان افراد خاص ، انتقاد وکیل نجفی: وثیقه ای که سپردیم از مبلغ تعیین شده بیشتر است اما چرا او را آزاد نکردند؟/ او سه بیماری زمینه ای دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ در حالی که قوه قضاییه به بهانه ویروس کرونا اقدام به آزادسازی بسیاری از زندانیان نموده است و اکثر این زندانیان مجرم های حرفه ای و سارقان و بزهکاران اجتماعی می باشند. جلوگیری قوه قضاییه از آزادی زندانیان سیاسی و امنیتی و همچنین افراد خاص، شائبه به کام مرگ فرستادن عمدی این افراد در زندان به واسطه ابتلای دیر یا زودهنگام به ویروس کرونا را در اذهان عمومی پدیدار نموده است.

محمد ارسلانی

دیوان عالی کشور با نقض حکم قتل عمدی محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران، شواهد موجود را در خصوص قتل شبه‌عمد میترا استاد قوی دانسته است.

وکیل‌مدافع نجفی:


ما به‌طور مشخص به‌عنوان وکلای نجفی از قوه قضائیه درخواست داریم وثیقه معرفی‌شده و بازداشت‌شده از سوی ثبت را اجرائی کند و قرار قبولی وثیقه برای زندان ارسال شود.

نجفی ۷۰ ساله است، سه بیماری زمینه‌ای و شدید ازجمله سرطان پروستات هم دارد، قصاص از او ساقط شده و قتل غیرعمد هم از سوی دیوان پذیرفته شده‌ است.

درخواست داریم این پرونده با توجه به نظر دیوان و نظر کارشناسان که به اتفاق گفته‌اند نجفی کاملا بی‌اراده شلیک کرده و قتل شبه‌عمد است، رسیدگی شود.

ما رضایت اولیای‌دم را گرفتیم تا افکار عمومی آرام شود، سعی کردیم تشنجی ایجاد نکنیم و بسیار دقت کردیم حرفی که باعث ناراحتی اولیای‌دم یا دیگران شود، نگوییم.