باز کردن جبهه جدید علیه دولت روحانی

اصولگرایان تندرو که در دو سال گذشته به دنبال تخریب سیاست خارجی دولت روحانی و مخصوصاً مذاکرات هسته ای بودند اکنون به دنبال باز کردن جبهه جدیدی برای فشار و ضربه زدن به دولت هستند.
به گزارش نگام، در دو سال گذشته برنامه دلواپسان حمله به دستاوردهای دولت در سیاست خارجی و مخصوصاً موضوع مذاکرات هسته‌ای بوده است، به‌گونه‌ای که از قدم زدن محمدجواد ظریف با وزیر خارجه امریکا تا مفاد توافق‌نامه ایران و ۶ کشور هسته‌ای همگی دستاویزی برای حمله به دولت بوده است.
اما اکنون‌که مشخص‌شده این حملات چندان کارساز نبوده، اتاق فکر تخریب دولت تصمیم گرفته است که جبهه جدیدی برای فشار به دولت یازدهم و در تنگنا قرار دادن حسن روحانی باز کند و این جبهه جدید حوزه اقتصادی است.
برنامه جدید اصولگرایان تندرو این است که به‌موازات حمله به توافق هسته‌ای و تکرار این موضوع که این توافق راه آمریکا به کشور را باز می‌کند، به دنبال تخریب تیم اقتصادی و عملکرد آن‌ها باشند و نمایندگان مجلس هم وزرای اقتصادی دولت را تحت‌فشار قرار دهند.
محافظه‌کاران تندرو بعد از منتشر شدن نامه چهار وزیر دولت یازدهم خطاب به حسن روحانی در تلاش‌اند که با القای خطی جدید این‌گونه عنوان کنند که در دو سال گذشته اقتصاد ایران معطل‌مانده بود ، یعنی درواقع برنامه‌ریزی دولت برای حل مشکلات اقتصادی بر مبنای توافق هسته‌ای با غرب بوده که آن‌هم با شکست مواجه شده است.
دلواپسان درنهایت به دنبال این هستند که برنامه‌ریزی دولت غلط بوده و رفع تحریم‌ها نیز تأثیری بر اقتصاد ایران نگذاشته است و دولت در اصلاح وضعیت آشفته اقتصادی ناتوان است.
ازآنجاکه عملکرد اتاق فکر محافظه‌کاران به‌گونه‌ای است که تصمیمات آن به‌صورت زنجیروار و به تنیده هم و در تمام کشور اجرا می‌شود و با بهره‌گیری از تریبون‌های رسمی مانند تریبون‌های نماز جمعه ، روزنامه‌های هماهنگ و صداوسیما به‌زودی شاهد حجم بالای انتقاد به وضع اقتصادی و عملکرد دولت در بخش اقتصاد خواهیم بود.