بالا گرفتن انتقادها برای ساخت فیلمی درباره فروغ فرخزاد؛ جهانگیر کوثری تجربه‌ای برای فیلم‌سازی ندارد/ باران کوثری موفق شود، می‌تواند یکی از به یادماندنی‌ترین نقش‌ها را خلق کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام اعلام حضور باران کوثری در نقش فروغ فرخزاد در فیلمی به کارگردانی پدرش، موج مخالفت کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشته است.

به گزارش ایران آرت، طی روزهای گذشته، پس از انتشار خبری مبنی بر انتخاب باران کوثری برای بازی در نقش «فروغ فرخ‌زاد» شاعر برجسته و اثرگذار، در فیلمی به کارگردانی پدرش، موج مخالفت کاربران شبکه‌های اجتماعی بر پا شد و این خبر حواشی زیادی را به دنبال داشت.

طبق گزارشات، جهانگیر کوثری که فیلم‌نامه این فیلم سینمایی را خودش نوشته و تهیه‌ کنندگی این فیلم را نیز برعهده خواهد داشت، قرار است با این فیلم نخستین تجربه‌ کارگردانی خود را رقم بزند. ناگفته نماند که تولید این فیلم سینمایی با عنوان «رگ‌های آبی» حدود دو سال پیش پروانه ساخت گرفته است اما تا به امروز در چرخه‌ی تولید قرار نگرفت.

در نهایت طی انتشار این خبر، موجی از مخالفت‌ها بلند شده است و نگرانی‌هایی را در باب نخستین تصویر سینمایی از این شاعر مشهور و تأثیرگذار معاصر به وجود آمده است، از جمله این‌که جهانگیر کوثری اگرچه تهیه‌کننده‌ مطرحی است، اما قسمت عظیمی از کارنامه او شامل فعالیت‌هایی است که در بخش‌های تهیه و تولید آثار سینمایی انجام داده است و تاکنون هیچ فیلم‌نامه سینمایی به قلم و یا با کارگردانی وی مقابل دوربین نرفته است. علاوه بر این، حضور دختر او به عنوان بازیگر نقش اصلی، شگفتی کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است.

با این حال باید منتظر ماند و دید باران کوثری در نقش فروغ فرخزاد چگونه ظاهر خواهد شد. در صورت موفقیت باران کوثری، او می‌تواند یکی از به یادماندنی‌ترین نقش‌ها در سینمای ایران را خلق کند، هرچند کار بسیار دشواری در پیش رو دارد.