باور دارم چیزی عوض نمی شود!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – ✍️‍ محمدرضا زائری

بعد از انتشار ویدئوهای زندان اوین دوستی بزرگوار و استادی ارجمندمثل بسیاری افراد فیلم ها را فرستاد و شاید انتظار داشت من به جای مسؤولان جواب بدهم، نوشتم : “من که خودم اون تو بوده ام، اینا برام خاطره ست!”

ولی راستش اصلا نمی دانم واقعا دوستان مسؤول جمهوری اسلامی تصور دیگری داشتند از پشت آن دیوارها که حالا بخواهد با این فیلمها تغییر کند، یا واقعا اگر این فیلم ها منتشر نشده بود آیا باز هم بر شعارهای خودشان اصرار می کردند؟ که آری معلوم است، می کردند و چه جور هم! و آیا حالا که منتشر شده، چیزی عوض می شود؟ که باور دارم چیزی عوض نمی شود!

می دانم که نباید بترسیم و سکوت کنیم بلکه باید با صدای بلند فریاد بزنیم و بگوییم اینها نه اسلام است و نه جمهوری است و نه اسلامی، اسمش را هر چیز دیگری می خواهید بگذارید!

فقط خواهشم از دوستان انقلابی و حزب اللهی و مؤمن و بسیجی این است: شما که هر وقت حرفی می زنم و چیزی می نویسم توجیه می کنید و گلایه دارید که کاش سؤالی می کردی و چیزی می پرسیدی، حالا بفرمایید برای ما توضیح دهید و روشن مان سازید و خرفهم مان کنید که چه خبر است؟!

ای مسؤولان بی همه چیز که کثافت کاریش مال شماست و جواب دادن به پیام های مردم و فحش خوردن کف خیابانش مال امثال من! فقط خدا می داند شب و روز چه قدر باید جواب جوان هایی را بدهم که از اعتقادات شان دیگر هیچ باقی نمانده، در حالی که آقایان پشت درهای بسته و توی ماشین های شیشه دودی زرهی و در حلقه محافظان شان نه تنها پاسخی به هیچکس نمی دهند بلکه اصلا برباد رفتن دین و دنیای مردم را به فلان شان هم حساب نمی کنند!

به خدا دیگر دارم از عمامه روی سرم هم خجالت می کشم!