با شارمین میمندی نژاد در بازداشت چه کرده اند که اکنون پس از سه ماه نمی تواند بدون واکر راه برود؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، شارمین میمندی‌نژاد، موسس انجمن امام علی، سه ماه پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

وضعیت سلامت شارمین میمندی نژاد وخیم گزارش شده است.

ساعت ۴ بعدازظهر یکم تیر ۹۹، دو گروه از نیروهای ضابط قضایی به همراه حکم، به شکایت قرارگاه ثارالله سپاه، به صورت موازی به منزل شارمین میمندی‌نژاد (موسس جمعیت امام علی) و یکی دیگر از اعضای جمعیت وارد شدند. اتهام مندرج در حکم بازداشت آقای میمندی نژاد توهین به رهبر انقلاب و همچنین بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و همچنین اتهام مندرج در احکام مرتضی کی‌منش و کتایون افرازه اقدام علیه امنیت ملی ادعا شده بود.

منزل شارمین میمندی‌نژاد به صورت کامل به مدت بیش از چهار ساعت مورد تفتیش قرار گرفت و همه‌ی وسایل الکترونیکی (مانند موبایل و لپ‌تاپ) و دست‌نوشته‌های وی ضبط شد. 

نیروهای امنیتی بعد از تفتیش کامل منزل شارمین میمندی‌نژاد، با ایشان به دفتر جمعیت رفتند و آن محل را به صورت کامل مورد بازرسی قرار دادند.

دوربین‌های این دفتر توسط این نیروها از کار انداخته شد، همه‌ی مدارک مالی و اداری که در دفتر جمعیت وجود داشت به علاوه‌ی کامپیوترها، لپ‌تاپ‌ها و سرورها، همگی از آن مکان منتقل شدند.

این مسائل همگی در شرایطی اتفاق افتاد که هیچ اخطار یا ابلاغیه‌ای قبل از ورود به خانه‌ی شخصی اعضای جمعیت امام علی انجام نشده بود و این مسایل به صورت کاملا غیرمنتظره اتفاق افتاد.

از نظر جمعیت امام علی، این شکل اجرای احکام و این اتهامات بی‌پایه و اساس، تنها بهانه‌ای برای ورود به منزل اعضای جمعیت و دفتر این نهاد مردمی برای جمع‌آوری اطلاعات است تا بر پایه‌ی این اطلاعات احتمالی، اتهامات بعدی پایه‌ریزی شود.

جمعیت امام علی با بیش از ۲۰ سال سابقه‌ی فعالیت در محروم‌ترین محلات و حاشیه‌ترین نقاط، تاکنون هیچ‌گونه فعالیت سیاسی نداشته و این قبیل اتهامات کاملا بی‌پایه و اساس می‌باشد. در ضمن، جمعیت برای این فعالیت‌ها همه‌ی مجوزهای قانونی را پیش‌تر اخذ کرده و کاملا در چارچوب قانون به فعالیت خود می‌پردازد.