با هدف بررسی طرح سازمان نظام روزنامه نگاری؛ جلسه کمیته فرهنگی فراکسیون زنان مجلس برگزار شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ کمیته فرهنگی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای با هدف بررسی طرح سازمان نظام روزنامه‌نگاری جلسه‌ای در محل فراکسیون زنان برگزار کرد.

 کمیته فرهنگی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی طرح سازمان نظام روزنامه نگاری و آگاهی از نقطه نظرات و نقدهای فعالان این عرصه به منظور تامین نظر روزنامه نگاران نشستی را با حضور نمایندگان فراکسیون زنان اولاد قباد، ذوالقدر، فاطمه سعیدی و زهرا سعیدی مبارکه و گیتا علی آبادی، رئیس دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها ، ژاله فرامرزیان رئیس انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران (رزا)، نوروزی حقوقدان حوزه رسانه، کریمی سخنگوی کانون انجمن‌های صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در محل فراکسیون زنان برگزار نمود.

به گزارش اعتمادآنلاین، در این جلسه نقطه نظرات ذیل در  خصوص این طرح بیان شد:


نفی آزادی و استقلال روزنامه نگار از مشکلات موجود در این طرح است که مورد انتقاد تمام اهالی رسانه با دیدگاه های سیاسی مختلف است و فعالان این حوزه متفقاً خواستار پس گرفتن امضا نمایندگان در این طرح هستند.

نمایندگان مجلس بیان داشتند حامی روزنامه نگاران به عنوان دیدبانان شفافیت و صداقت در جامعه هستند و اقدامات لازم برای رفع نقص این طرح و یا حذف و ارائه طرح جایگزین را انجام خواهند داد.

بر این اساس مقرر گردید فعالان حوزه رسانه حاضر در جلسه، نقطه نظرات و نقایص طرح سازمان نظام روزنامه نگاری را مکتوب به مجلس ارائه دهند تا پیش از تصویب در کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی، مراتب در نشستی با حضور نمایندگان امضا کننده این طرح و اهالی رسانه برگزار شود.