بحث و تنش میان ترامپ و دموکراتها ادامه دارد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامبحث و جدال در رابطه با تبعیض نژادی میان دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا و دموکراتها، شدت میگیرد

بحث و جدال در رابطه با تبعیض نژادی میان دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا و دموکراتها، شدت میگیرد.

دونالد ترامپ انتقاداتش علیه الیژا کومینگز نماینده منطقه بالتیمور که یکی از مناطق با جمعیت بالای سیاه پوستان ومیزان جرائم بالا میباشد را افزایش داد.

ترامپ که کومینگر را متهم به عدم انجام اقداماتی در رابطه با فقر و عقب ماندگی در منطقه بالتیمور ایالت ماریلند مینماید، اظهار داشت که دموکراتها هم اکنون با “کارت نژادی” بازی میکنند.

ترامپ اعلام داشت: “کم کاری الیژا کومینگز برای مردم بالتیمور، چقدر ناراحت کننده میباشد. بر اساس آمار، بالتیمور در همه بخشها عقب تر از دیگر مناطق میباشد. کومینگز از همه چیز در بالتیمور استفاده کرد ولی هیچ فعالیتی برای آن انجام نداد. ولی مردم دیگر در این خصوص آگاهانه تر رفتار میکنند.”

ترامپ در بیانیه ای دیگر نیز اظهار داشت: “در حالی که دموکراتها برای جامعه افریقایی – امریکاییمان فعالیتهای کمی از خود نشان میدهند، همیشه از کارت نژاد استفاده میکنند. هم اکنون در دوره ای که میزان بیکاری در کمترین حد میباشد هستیم. الیژا کومینگز نیز به شکل بدی، ناموفق است.”

کومینگز نیز به ترامپ پاسخ داده وگفت: “جناب رئیس جمهور، من هر روز به خانه ام که در منطقه خودم میباشد، میروم. هر صبح برای مبارزه در راه منطقه ام به راه می افتم. وظیفه قانونی من، کنترل وظایف بخش اجرایی میباشد. ولی مبارزه باری منطقه انتخاباتی ام، وظیفه اخلاقی من است.”

ترامپ همچنین ابراز داشت که ننسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان هیچ توجهی به منطقه اش یعنی کالیفرنیا نداشته و به جای آن با پرونده روسیه که آن را “تقلب” قلمداد میکند، مشغول است.

پلوسی نیز که سخنان ترامپ را به شدت مورد انتقاد قرار میدهد، با اشاره به کومینگز، ابراز داشت: “همه حملات نژاد پرستانه علیه وی را رد میکنیم و از رهبری وی کاملا حمایت میکنیم.”