بخشایش اردستانی: اصلاح طلبان از لاریجانی حمایت می کنند و سهم می گیرند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ تحلیلگر مسائل سیاسی با کنایه به مدل ۱۰+۳۰ جریان اصلاحات تأکید کرد: در واقع ۳۰ حزب و ۱۰ شخصیت اصلاح طلب می خواهند بروند پیش آقای خاتمی بگویند «آقای لاریجانی» خوب است. البته این موضوع خیلی اهمیت ندارد چون مسئله اصلی نگاه مردم به جریان اصلاحات است که تغییر نخواهد کرد.


به گزارش مدارا؛ اصلاح طلبان مکانیزم انتخاباتی خود را رونمایی کردند و قرار است در قالب مکانیزم «۱۰+۳۰» تحت عنوان نهاد اجماع ساز وارد رقابت سیاسی پیش رو شوند.

احمد بخشایش اردستانی درباره کارایی مدل تشکیلاتی اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ به خبرنگار «فردا» گفت: بعید به نظر می رسد تغییر مدل تشکیلاتی بتواند حلال مشکلات اصلاح طلبان شود چون ۸ سال اداره امور اجرایی کشور دست شان بود و واقعا ناموفق عمل کردند.

وی با بیان اینکه دولت روحانی همان دولت اصلاحات است، افزود: تمام مدیران ارشد دولت از اردوگاه اصلاحات هستند و اصلاح طلبان نمی توانند این حقیقت را انکار کنند. این دولت کشور را به سمت فقر برد و معیشت مردم را سخت کرد بنابراین اگر فکر می کنند با یک تغییر مدل تشکیلاتی، معادلات صحنه انتخابات به نفع آنها تغییر خواهد کرد سخت در اشتباه هستند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با کنایه به مدل ۱۰+۳۰ جریان اصلاحات تأکید کرد: در واقع ۳۰ حزب و ۱۰ شخصیت اصلاح طلب می خواهند بروند پیش آقای خاتمی بگویند «آقای لاریجانی» خوب است. البته این موضوع خیلی اهمیت ندارد چون مسئله اصلی نگاه مردم به جریان اصلاحات است که تغییر نخواهد کرد.

وی با اشاره به روی کارآمدن دولت بایدن در یک ماه آینده افزود: اگر بایدن تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری ایران به برجام برگردد و پاره ای تحریم ها را لغو کند، شاید روزنه امیدی برای اصلاح طلبان باز شود و آنها به کارگیری حقه‌های انتخاباتی برای افکار عمومی توجیه می آورند «ترامپ مخالف ما بود و اگر او نبود ما اوضاع کشور را خیلی عالی می کردیم، حالا با آمدن بایدن شرایط مهیاست».

بخشایش اردستانی با بیان اینکه تا اینجای کار متغیرهای سیاسی از بدنامی دولت و اصلاح طلبان حکایت می کند، توضیح داد: البته از الان نمی توان معادلات و شرایط آینده را پیش بینی کرد و باید زمان بگذرد تا مشخص شود در واقعیت چه اتفاقاتی بین ایران و دولت بایدن رقم خواهد خورد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه بهتر از آقای لاریجانی برای اصلاح طلبان وجود ندارد، افزود: گرچه الان اصلاح طلبان خیلی قاطع و محکم حمایت از علی لاریجانی را در انتخابات ریاست جمهوری رد می کنند اما در نهایت به همین نقطه می رسند. به عبارت دیگر آنها می خواهند در حیاط قدرت قدم بزنند بنابراین با نامزدی وارد انتخابات ریاست جمهوری می شوند که هم مورد تأیید نظام و شورای نگهبان باشد و هم بتوانند در وقت مقتضی از او سهم خواهی کنند. مثلا بگویند «معاون اول و نصف وزرای کابینه را ما تعیین کنیم».