بذرپاش جواب منتقدانش درباره سوابق اجرایی خود را داد/ نامه بسیج دانشجویی به بذرپاش

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رییس جدید دیوان محاسبات کشور با اشاره به برخی ابهامات ایجاد شده در زمینه سوابق اجرایی خود گفت: «هیچ‌یک از فعالیت‌های تشکیلاتی‌ام را به عنوان سابقه‌ی کاری به مجلس ارائه نداده‌ام.»

مهرداد بذرپاش در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «شفافیت و صداقت مهمترین لوازم فعالیت در یک نهاد نظارتی مانند دیوان محاسبات است. از روزی که با پیشنهاد جمعی از نمایندگان محترم مجلس برای تصدی مسئولیت دیوان محاسبات برنامه‌ام را تدوین کردم، عهد بستم در این سنگر جدید هم تحت هر شرایطی، التزام به شفافیت و صداقت را سرلوحه فعالیت‌هایم قرار دهم. در روزهای گذشته به دلیل برخی شیطنت‌های رسانه‌ای، برای بعضی برادران و خواهران عزیزم در بسیج دانشجویی ابهاماتی به وجود آمده است. ‏به صراحت می‌گویم قطعا زیباترین دوران زندگی‌ام در بسیج دانشجویی سپری شده که به آن افتخار می‌کنم. به عزیزان بسیجی و تمامی فعالان جنبش دانشجویی اطمینان می‌دهم هیچ‌یک از فعالیت‌های تشکیلاتی‌ام را به عنوان سابقه‌ی کاری به مجلس ارائه نداده‌ام. ‏

بنده از سال ۷۹ تا نیمه ۸۲ در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف مشغول به کار بوده و افتخار همکاری با شهید مصطفی احمدی روشن را داشتم. من هم مانند دوستان بااخلاصم معتقدم هرگونه چشمداشت مالی یا سیاسی به فعالیت دانشجویی، آفت بزرگی برای تشکل‌هاست و باید از بروز چنین نگاه‌هایی جلوگیری کرد. روحیه‌ی مطالبه‌گرانه و نگاه ریزبینانه‌ی دوستان عزیزم را می‌ستایم و صمیمانه از آنها درخواست می‌کنم با همین روحیه و نگاه، عملکرد ⁧‫دیوان محاسبات‬⁩ را رصد کرده و با نقدهای صریح و بدون تعارف خود، برادر کوچکشان را در آواربرداری از معضلات اقتصادی و بودجه‌ای و تقویت ظرفیت‌های آن، یاری کنند.»

بپیش از این سیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی در نامه‌ای خطاب به بذرپاش در خصوص انتصاب وی به ریاست دیوان محاسبات کشور نوشت: اگر سوءاستفاده‌ای از فعالیت شما در بسیج دانشجویی صورت نگرفته، رسما اعلام کنید.

بسیج دانشجویی دانشگاه شهیدبهشتی با عنایت به انتصاب بذرپاش به ریاست دیوان محاسبات کشور خطاب به وی نامه ای نوشت که در بخشی از آن آمده است: مطابق آیین‌نامه داخلی مجلس، از شرایط تصدی سمت ریاست دیوان محاسبات کشور، دارا بودن حداقل ۲۰ سال سابقه کاری است که گمان می‌رود با توجه به شرایط سنی شما، این مورد لحاظ نگردیده است!
لطفاً در اسرع وقت، به صورت صریح و شفاف در این رابطه با این نقض ظاهری قانون موضع گیری نموده و شفاف سازی نمایید، و همچنین اگر سوءاستفاده‌ای از فعالیت در بسیج دانشجویی صورت نگرفته، هرچه سریع‌تر این موضوع را به شکل مستند و رسمی اعلام نمایید، وگرنه این امر توهینی آشکار به تشکل بسیج دانشجویی خواهد بود؛ و اگر چنانچه سوءاستفاده‌ای از این عنوان صورت گرفته، خواهان کناره‌گیری شما از این سمت هستیم.

نامه بسیج دانشگاه شهیدبهشتی خطاب به بذرپاش با عنایت به انتصاب ایشان به ریاست دیوان محاسبات کشور:small_red_triangle:

One thought on “بذرپاش جواب منتقدانش درباره سوابق اجرایی خود را داد/ نامه بسیج دانشجویی به بذرپاش

  • مرداد ۳, ۱۳۹۹ در t ۰:۱۷ ق٫ظ
    Permalink

    در این مملکت از کی تا حالا گوش شنوا داریم پس پاشنه در به همان روال سابق میچرخد بدون اینکه اب از اب تکان بخورد یا با نامه مگر مسئولی از مقام خود استعفا داده این دومی باشد پس قالیباف داره مهرهای خود را تو مجلس یکی یکی میچیند

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.