برادران باکری کجا و نمایندگان مجلس انقلابی کجا ؟! / چرا تا این حد سقوط !!!

خودت بخور تا در آن دنیا جوابگو باشی!

خاطره‌ای از سردار شهید “مهدی باکری

یک روز گرم تابستان، شهید باکری (فرمانده دلاور لشکر ۳۱ عاشورا) از محور به قرارگاه بازگشت. یکی از بچه ها که تشنگی مفرط او را دید، یک کمپوت گیلاس خنک برای ایشان باز کرد، مهدی قدری آن را در دست گرفت و به نزدیک دهان برد، که ناگهان چهره اش تغییر کرد و پرسید: امروز به بچه های بسیجی هم کمپوت داده اید؟

جواب دادند: نه، جزء جیره امروز نبوده. مهدی با ناراحتی پرسید: پس چرا این کمپوت را برای من باز کردید؟ گفتند: دیدیم شما خیلی خسته و تشنه اید و گفتیم کی بخورد بهتر از شما!

مهدی این حرف ها را شنید، با خشم پاسخ داد: از من بهتر، بچه های بسیجی اند که بی هیچ چشمداشتی می جنگند و جان می دهند. به او گفتند: حالا باز کرده ایم، بخورید و به خودتان این قدر سخت نگیرید. مهدی با صدای گرفته ای به آن برادر پاسخ داد: خودت بخور تا در آن دنیا جوابگو باشی!

با این خاطره یاد کلام ارزشمند برادر دیگر این شهید بزرگوار ، شهید حمید باکری ( قائم مقام لشگرعاشورا ) افتادم که در قسمتی از وصیت نامه خود آورده است:

دعا کنید که خداوند شهادت را نصیب شما کند که در غیر این صورت زمانی فرامیرسد که جنگ تمام می شود و رزمندگان سه دسته می شوند:

۱- دسته ای به مخالفت با گذشته خود بر میخیزند و از گذشته خود پشیمان اند.

۲- دسته ای راه بی تفاوتی را برمیگزینند و در زندگی مادی غرق می شوند و همه چیز را فراموش می کنند.

۳- دسته سوم به گذشته خود وفادار می مانند و احساس مسئولیت می کنند که از شدت غصه ها و مصائب دق خواهند کرد.

پس از خدا بخواهید با وصال شهادت از عواقب زندگی بعد از جنگ در امان بمانید چون عاقبت دو دسته اول ختم به خیر نخواهد شد و جز دسته سوم ماندن سخت و دشوار خواهد بود.

امروز وقتی سخنان نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس انقلابی را می شنویم که می گوید : من برای رفتن به مناطق کوهستانی و روستایی شاسی بلند می خواهم، اگر این ماشین را بفروشم با ۴۰۰ میلیون تومان اضافه هم نمی شود شاسی بلند خرید.

یا سخنان نماینده لنگرود که در پاسخ به پویش نه به دنا پلاس می گوید : ماشین ها دو هفته قبل به نمایندگان تحویل داده شد، من انصراف نمی دهم ، ماشین شخصی بنده در اختیار خانواده است

یا وقتی رئیس کمیسیون بهداشت مجلس خبر دریافت۱۵۰۰ واکسن آنفولانزا را تایید کرده و می گوید : خودم هم این مجلس را انقلابی نمی‌دانم ، مجلس ۱۵۰۰ واکسن آنفلوآنزا گرفته اما مردم انتظار می‌کشند!

یاد عملکرد و وصیت شهیدان باکری می افتم و افسوس می خورم که برخی افراد تا چه حد سقوط کرده اند و به اسم انقلابی گری چگونه تیشه به ریشه اعتقادات و باورهای مردم می زنند