براساس آخرین آمار سازمان جهانی گردشگری؛ آمار گردشگری در جهان همچنان روبه‌رشد است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ براساس آخرین آمار سازمان جهانی گردشگری ملل متحد، گردشگری بین‌المللی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ همچنان در حال رشد است؛ اگر چه در مقایسه با دو سال گذشته رشد گردشگری، از سرعت رشد کمتری برخوردار بوده است.

به گزارش ایلنا، براساس آخرین آمار سازمان جهانی گردشگری ملل متحد، گردشگری بین المللی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ همچنان در حال رشد است؛ اگر چه در مقایسه با دو سال گذشته رشد گردشگری، از سرعت رشد کمتری برخوردار بوده است، اما میزان افزایش ۴ درصدی ثبت شده در اوایل سال ۲۰۱۹، همچنان نشانه بسیار مثبتی تلقی می‌شود. در این دوره زمانی منطقه خاورمیانه (+ ۸٪) و آسیا و اقیانوسیه (+ ۶٪) بیشترین افزایش ورودی‌های بین المللی را تجربه کرده‌اند. آمار در اروپا و آفریقا ۴ درصد افزایش یافته و در قاره‌های آمریکای جنوبی و شمالی نیز، رشد ۳درصدی به ثبت رسیده است.

زوراب پولولیکاشویلی (دبیرکل سازمان جهانی گردشگری) در این باره اذعان کرده است: افزایش پرسرعت گردشگری بین المللی در سراسر جهان، ناشی از اقتصاد رو به رشد، افزایش ظرفیت خطوط هوایی و تسهیل صدور روادید بوده است. پس از دو سال نتایج استثنایی، رشد گردشگری ورودی کمی کاهش یافت، اما رشد این بخش، کماکان سریعتر از میانگین جهانی رشد اقتصادی است.

پولولیکاشویلی تاکید کرده است: با این میزان رشد، مسئولیت بیشتری برای تبدیل این رشد به شغل‌های بهتر و زندگی بهتر به عهده ما خواهد بود.

او افزود: ما باید سرمایه گذاری در نوآوری، تحول دیجیتال و آموزش و پرورش را ادامه دهیم تا بتوانیم از مزایای زیادی که گردشگری می‌تواند در بر داشته باشد بهره برداری کنیم و در عین حال با مدیریت بهتر جریان‌های گردشگری، تاثیرات منفی آن بر محیط زیست را کاهش دهیم.