برایان هوک: رژیم ایران به مردم حق انتخاب واقعی بدهد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، انتخابات آتی مجلس در ایران را «نمایش تمام‌عیار» توصیف کرد و از حکومت جمهوری اسلامی خواست که به مردم این کشور «حق انتخاب واقعی» بدهد.

هوک، روز جمعه ۲۵ بهمن، در ویدیویی که در حساب توییتر فارسی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده، درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران گفت: «روز ۲۱ فوریه، رژیم ایران آنچه را که انتخابات می‌نامد، برگزار می‌کند. رژیم می‌خواهد شما باور کنید که این انتخابات آزاد و عادلانه است. اما رای‌گیری اصلی در خفا و مدت‌ها قبل از ۲۱ فوریه انجام شده است.»

مسئول گروه اقدام ایران ادامه داد: «روحانیون برندگان و بازندگان را پیش از آن که رای مردم به صندوق انداخته شود، تعیین می‌کنند. خیلی از ایرانیان خواستار نامزد شدن در انتخابات هستند. خیلی از آنان دولتی می‌خواهند که نماینده مردم باشد. اما رژیم از شرکت آنها جلوگیری می‌کند.»

او با طرح این پرسش که «رژیم ایران دقیقا چگونه این کار را انجام می‌دهد؟»،افزود: «نامزدهای انتخابات توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت می‌شوند.»

هوک با تاکید بر «غیرمنتخب» بودن اعضای این شورا و همچنین «وفاداری» آنان به ولی‌فقیه، گفت: «شورای نگهبان به ریاست مردی به نام احمد جنتی اداره می‌شود که روحانی بی‌رحم و شروری است که بیش از نود سال دارد و از کشتار مخالفان سیاسی تجلیل کرده است.»

این مقام دولت آمریکا با بیان اینکه انتخابات پیش‌رو «نمایش تمام عیاریست که هدف از وجود آن فریب دادن جهان درباره ظلمی است که در تهران به مردم می‌شود»، تاکید کرد: «علاوه بر رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی توسط شورای نگهبان، این رژیم مرتبا دست به تقلب در انتخابات می‌زند و به خشونت علیه رای‌دهندگان دست می‌زند و حقوق انسانی آنان را پایمال می‌کند.»

او گفت: «آیا به نظر شما چنین حکومتی آماده گوش کردن به صدای مردم یا احترام گذاشتن به انتخابشان در پای صندوق رای است؟»

هوک با تاکید بر این که «رژیم ایران با بحران اعتبار و مشروعیت روبه‌روست»، در پایان گفت: «این افتضاحی است که رژیم مسئول ایجاد همه آن است. ما از رژیم ایران می‌خواهیم که به آرزوهای مردم ایران احترام بگذارد، به آنها حق انتخاب واقعی بدهد و بگذارد صدایشان شنیده شود.»

پیشتر مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، نیز از رد صلاحیت گسترده نامزدها در انتخابات آینده مجلس در ایران انتقاد کرد و در توییتی نوشت: «شورای نگهبان که اعضای آن منصوب خامنه‌ای هستند، اغلب نامزدهای انتخابات مجلس ایران را رد صلاحیت کرده است. بی جهت نیست که همه نامزدهای باقی‌مانده همشکل‌اند.»

تاکنون چندین حزب و سازمان سیاسی مخالف جمهوری اسلامی و ده‌ها فعال سیاسی و مدنی با انتشار و امضای بیانیه‌هایی خواهان تحریم و شرکت نکردن در انتخابات شده‌اند.

1 دیدگاه برای «برایان هوک: رژیم ایران به مردم حق انتخاب واقعی بدهد»

 • بهمن ۲۷, ۱۳۹۸ در t ۵:۱۷ ب٫ظ
  Permalink

  Mullahs secret service agents and Pro-Russian Marxists acting as Putin asset in Mullahs regime and fake opposition are hiding behind Bakhtiar to attack real Opposition from Monarchists, to MKO, and Nationalist Liberals who are American allies
  این کسانی که مارکسیست روسی هستند و کارشان رو در رو قرار دادن سلطنت طلبان با ملی گرایان است و مجاهدین خلق ، خیلی تابلو دم روسی ضد امریکایی خودشان را نشان می دهند
  این همه علیه “عبادی” نوشته که اسمت برده داری و عربی و چی هست ، اما به شاهزاده رضا پهلوی که رسیده یک سیروس از خودش در اورده گذاشته اون وسط ! اگر از همه ملت ایران بپرسی میگن شاهزاده رضا پهلوی . پدر بزرگش رضا شاه ، پدرش محمد رضآ شاه. همه عربی و اسلامی ، شهبانو هم که فرح هست ، فرح لغت عربی به معنی شادی است .
  پس اگر قرار است عبادی را بکشند چون اسمش عربی است ، تقریبا دو سه نسل از ایرانیان را باید مثل پول پوت بکشند . همانجا می گوید جبهه ملی ، ناملی است ! چون دو تا مجاهد توی اون بوده که از رهبران مجاهدین شدند . اولا کی گفته که مجاهدین ضد ملی هستند جز ماموران روسیه ( مارکسیست ها ی عنتر ناسیونال ) ثانیا در جبهه ملی بیژن جزنی هم بود که مارکسیست روسی شد ! فدایی خلق که انها هم تروریست بودند . بختیار را سلطنت طلب می داند که شاه را با بازی پشت پرده با بهشتی و بازرگان ، از ایران بیرون کرد ( صدیقی می گفت شاه نباید از ایران خارج شود ) و یکی از شروط هفت گانه بختیار تبعید ژنرال میهن پرست شاه اویسی بود که تنها کسی بود که می توانست جلوی سرنگونی رژیم را بگیرد . یکی دیگر انحلال ساواک بود ، بعد هم اجازه ورود خمینی را داد با ساخت و پاخت با همان فرانسه چون عضو لژیون فرانسه بود . اسناد انرا در تلویزیون میهن اوردند . جلسه شورای امنیت ملی با حضور بختیار ! صدای انها هست . بختیار کودتای نوژه را با صدام ردیف کرد و توده ایها انرا لو دادند ( اظهارات عمویی : شوروی به ما گفت ما به رفسنجانی و امام) تا شعار انحلال ارتش شاه تحقق یابد ، صدام بتواند به ایران حمله کند .
  مردم ایران این داستانهای تکراری ضد شاه و امریکا و مصدق و ملیون و لیبرال ها و مجاهدین را خیلی خوب میدانند از کجا می اید و برای حمایت از مزدوران سیاه و سرخ روسی است . پنهان شدن زیر تابلوی بختیار هم دیگر نخ نما است . ماموران رژیم و روسیه بروند یک نقاب دیگری پیدا کنند .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.