برای اصلاح طلبان چه تبلیغی بهتر از این عملکرد اسفبار / یادداشت

✍️سید علیرضا کریمی

مجلس بالاخره به مراد دل خود رسید.نمایندگان مصوبه ضد برجامی خود را به شورای نگهبان فرستادند و این شورا نیز خیلی سریع در یک رفت و آمد مصوبه را تایید و تبدیل به قانون نمود.

حالا دولت حسن روحانی باید پس از یک ماه اگر غربی ها اقدامی انجام ندادند از پروتکل الحاقی خارج شود که معنی آن نابودی کامل برجام است.

البت بنده همچنان معتقد هستم که قانون ضد برجامی مجلس بیش از آنکه اجرایی باشد نمایشی است.طی هفته ها و ماه های آینده این موضوع بیشتر مشخص می شود.قوه عاقله نظام تمایل ندارد بیش از این ایران را درگیر چالش کند.اگر چنین قصدی داشت امروز انتقام سخت سردار قاسم سلیمانی را از آمریکا می گرفت و فردا انتقام سخت تر از اسرائیل به بهانه شهادت فخری زاده.اما خب فعلا خبری از انتقام نیست زیرا شرایط مهیا و فراهم نیست.

فلذا ایران از برجام خارج نمی شود .این قانون نیز صرفا وضع شده تا دولت و اصلاح طلبان در تنگنا قرار گیرند.یعنی دولت روحانی با آمدن بایدن نتواند گشایشی در اقتصاد انجام دهد تا نان آن را اصلاح طلبان در ۱۴۰۰ بخورند.

لیکن به نظر می رسد اتفاقا اصلاح طلبان باید از این قانون نمایشی مجلس به نوعی استقبال کنند.دلیل آن روشن است.جریان چپ مدعی است محافظه کاران ایرانی حکومت داری بلد نیستند و نمی توانند با دنیا سخن بگویند.اصلاح طلبان معتقدند مدعیان اصولگرایی خروجی عملکردشان صرفا بردن پرونده ایران به شورای امنیت و تصویب قطعنامه های تند و سخت بوده است.

خب اکنون شاهد از غیب رسیده است.مجلس انقلابی در همین سال ابتدایی فعالیت خود با اقدامات اش نه تنها کاری برای اقتصاد و سیاست خارجی کشور نکرده بلکه در حال حاضر در تلاش است شرایط را اسفناک تر کند.قانون نمایشی مجلس قطعا موجب ریزش مجدد ارزش ریال و ایجاد یک موج تورمی جدید می شود و از سوی دیگر آمریکای بایدن به سادگی یک اجماع جهانی علیه تهران ترتیب می دهد که حتی همین چین و روسیه هم دیگر ایران را تحویل نگیرند.

برای اصلاح طلبان چه تبلیغی بهتر از این عملکرد اسفبار و پر هزینه ؟!چپی ها از همین امروز می توانند با فرار رو به جلو به جای اینکه توضیح دهند چرا در این ۸ سال کاری نکردند باید تبلیغ کنند که این ها پاستور را هم بگیرند بروز جنگ حتمی است.مردم ایران هم از جنگ فراری هستند.چون به چشم می بینند خرمهشر بعد از این همه سال هنوز ویران باقی مانده!۵ روز است آب در خانه های مردم است وکک کسی نمی گزد!