بررسی قیمت روز بعضی از سازهای ایرانی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، فروش سازهای ایرانی و غیر ایرانی در مغازه‌ها و مکان‌های متفاوتی صورت می‌گیرد و هریک براساس کیفیتی که دارند، قیمت های متفاوتی را دارا هستند.

در اینفوگرافیک پیش‌رو ۸ ساز محبوب و پرطرفدار ایرانی انتخاب شده است که میانگینی از قیمت‌های خیابان بهارستان تهران است. این نتایج از خلل گفت و گو با فروشنده‌ها به دست آمده و آن‌ها نیز براساس تجارب شخصی و بازار حال حاضر سازهای موسیقی چنین اطلاعاتی را داده‌اند.

کمترین عدد برای سازهایی است که یک هنرجو در ابتدا باید خرج کند تا بتواند سازی مناسب و با سطح کیفیت معمولی را داشته باشد و چندین سال عمر کند و بالاترین عدد نیز به سازهایی تعلق دارد که همچنان برای آموزش مناسب است اما سطح بالایی از کیفیت را دارند و برای هنرجوهای حرفه‌ای توصیه می‌شود.

نکته‌ی مهم آن است که باتوجه به تعداد بالای مغازه‌های ساز فروشی و پراکندگی آن‌ها در مناطق مختلف تهران و دیگر شهرستان‌ها این نتایج جامع و کامل نیست؛ زیرا سازهای موجود در بازار ممکن است ساخت ایران یا دیگر کشورها باشند یا قبل از مسدود شدن واردات سازهای شرکت یاماها، سازهایی قدیمی و یا دست دوم آن شرکت به فروش برسد.

به هر حال ارقامی که ارائه شده است، براساس یکی از خیابان‌های مهم فروش سازهای ایرانی تهیه شده و نتایج آن می‌تواند به هنرجوهای مبتدی کمک کند تا به میانگینی از قیمت های حال حاضر سازهای ایرانی آموزشی برسند.

IMG_20191016_101945_472