بررسی نرخ روز مسکن چه می گوید؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ بررسی قیمت روز مسکن در تهران حاکی از آن است که یک واحد مسکونی۱۱۶ متری در دروس به قیمت ۲.۲ میلیارد تومان و یک واحد مسکونی ۱۳۰ متری در امیرآباد به قیمت ۲ میلیارد و ۲۲۳ میلیون تومان معامله شده است.

یک واحد مسکونی ۴۳ متری ۱۵ سال ساخت در کارون (منطقه ۱۰) به قیمت ۳۴۸ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۸ میلیون و ۱۷۶ هزار تومان) معامله شده است. متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی بر اساس آمار رسمی در این منطقه طی دیماه سال جاری بالغ بر ۶ میلیون و ۳۷۴ هزار تومان بوده و واحد ذکر شده حدود ۲ میلیون تومان بالاتر از متوسط قیمت فروخته شده است.

 

در منطقه ۲ آلستوم یک دستگاه آپارتمان ۱۰۵ متری نوساز به قیمت یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان ثبت معامله شده؛ هر مترمربع از این واحد مسکونی حدود ۱۲ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان قیمت داشته است.

 

متوسط قیمت واحد مسکونی در  این منطقه طی دیماه ۹۷ بالغ بر ۱۴ میلیون و ۹۱۳ هزار تومان بوده است.

 

واحد معامله شده حدود ۲.۷ میلیون تومان کمتر از متوسط قیمت منطقه معامله شده است.

 

یک واحد مسکونی ۷۵ متری که ۲ سال از ساخت آن می‌گذرد در منطقه ۲۱ محله باشگاه نفت به قیمت ۶۶۶ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۸ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان) فروخته شده است. متوسط قیمت یک مترمربع واحد مسکونی در این منطقه در ماهی که گذشت (دیماه) ۷ میلیون و ۵۴۵ هزار تومان بوده است.

 

همچنین در دروازه شمیران (منطقه ۱۳) یک واحد مسکونی ۱۲۳ متری با عمر ۱۲ سال به قیمت یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان (هر مترمربع حدود ۱۰ میلیون و ۱۱۹ هزار تومان) در سامانه کد رهگیری ثبت معامله شده است. متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این منطقه طبق آمار رسمی وزارت راه و شهرسازی طی دیماه امسال ۸ میلیون و ۷۸۹ هزار تومان بوده است.