بررسی چرایی حمله خضریان به فعالان ستاد روحانی آن هم پس از افشای سفر خانوادگی‌اش به مشهد ؛ حمله بهترین دفاع! / یادداشت

حدودا سه روز پیش بود که روزنامه اعتماد از ماجرای سفر خانوادگی نمایندگان اصولگرای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به مشهد آن هم در قالب فراکسیون محرومیت‌زدایی پرده برداشت، سفری که نه با هزینه مجلس بلکه با بودجه شهرداری مشهد صورت گرفت تا نشانی باشد از اهداف انتخاباتی مجموعه دستگاه مدیریت کلانشهر مشهد و چرخش به راست شهرداری و شورای این شهر. از آن روز به بعد چند تن از نمایندگان حاضر در این سفر در گفت‌وگو با رسانه‌ها از چند و چون این سفر گفتند ولی هیچ یک همچون شهرداری مشهد مطالب مطرح شده را تکذیب نکردند تا انتقادات کاربران شبکه‌های اجتماعی و ناظران به سبک و سیاق مجلس یازدهم در پیش برد امور ادامه داشته باشد در این میان اما واکنش علی خضریان، نماینده عضو جبهه پایداری تهران از سایر همکارانش متمایز بود. او نه تنها عقب ننشست و حاضر به ارائه پاسخی مشخص درباره چرایی حضور خانواده‌اش در سفری مثلا کاری نشد بلکه بهترین استراتژی را حمله دانست.

این عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یازدهم که همین چندی پیش ادعاهایی را درباره سعید حجاریان، تئوریسین اصلاحات و فرزندش مطرح و آنان را متهم به استفاده از «رانت» کرده بود، اینبار نیز ادعاهای جدیدی را علیه ستاد انتخاباتی حسن روحانی در جریان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران مطرح کرد و با انتشار چندین لیست و چند ده نام، از ورود چهره‌های فعال در ستاد انتخاباتی روحانی به شرکت‌های زیر نظر شستا و… خبرداد. جالب آنکه این ادعاها نیز همچون گفته‌های خضریان درباره حجاریان و فرزندش خیلی زود تکذیب شد و چند تن از فعالان ستاد انتخاباتی روحانی حضورشان در شرکت‌های مطروحه توسط این نماینده تهران را تکذیب کردند، تکذیبیه‌ای که هیچ تاثیری در روند اقدامات خضریان نگذاشت.

خضریان که در مجلس یازدهم تلاش کرده از خود چهره‌ای فسادستیز ساخته و در این مسیر قدم بردارد، هنوز درباره شکایت فرزند حجاریان از خود به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان روشنگری نکرده، درباره دریافت یا عدم دریافت دناپلاس ۶۰۰ میلیونی آن هم به صورت تمام اقساط پاسخ روشنی نداده، از دریافت یا عدم دریافت وام‌های ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیونی پارلمان یازدهم سخنی به میان نیاورده و حتی از چرایی حضور ۳ تن از اعضای خانواده‌اش در سفر کاری به مشهد نیز اظهارات روشنی مطرح نکرده ولی در شرایطی به اعضای ستاد انتخاباتی روحانی تاخته که خود او نیز به روشنی اعتراف کرده که از صحت و سقم اسنادش مطمئن نیست. فقط در یک نمونه دارا نثاری، فعال رسانه‌ای اعتدال‌گرا نه تنها ادعاهای خضریان را تکذیب کرده بلکه در توئیتر خود نوشته که خضریان از او «حلالیت» خواسته و اعتراف کرده که «لیست را از شستا» گرفته است.

جالب آنکه اصولگرایان در شرایطی این روزها از روحانی و دولتش بابت به کارگیری اعضای ستادهای انتخاباتی‌اش در کرسی‌های مثلا مدیریتی انتقاد می‌کنند که پر واضح است رئیس دولت تدبیر و امید هرگز چنین نکرد و حتی پس از پیروزی در انتخابات ۹۶، گردش به راست واضحی را انجام داد و قول و قرارهای روزهای انتخابات را به دست باد سپرد و برخلاف محمود احمدی‌نژاد که از ریز تا درشت حامیانش را در مناسب حکومتی قرار داد، حاضر به همراهی با اصلاح‌طلبان نشد. جالب آنکه همین امروز که خضریان از فسادستیزی سخن به میان می‌آورد، مهرداد بذرپاش در شرایطی به کرسی ریاست دیوان محاسبات تکیه کرده که اصولگرایان نیز حاضر به تایید سوابقش نیستند. همه این موارد در کنار هم و بررسی تناقض‌ها در گفتار و کردار مجلس یازدهمی‌ها حاکی از آن است که اصولگرایان بار دیگر ایجاد پروپاگاندای رسانه‌ای برای پوشش نقاط ضعفشان را در دستور کار خود قرار داده‌اند و تلخ آنکه در این مسیر از مصونیتی آهنین برخوردارند.

با این حال در رد ادعاهای مطرح شده از سوی خضریان و اسناد منتشر شده توسط او، همین بس که از مجموع حدود یک هزار و ۲۰۰ کرسی هیات مدیره شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، چیزی حدود یک دهم درصد به نیروهای حاضر در ستادهای انتخاباتی رئیس‌جمهوری اختصاص یافته است. به عنوان نمونه از ۵۰۰ انتصاب صورت گرفته در این وزارتخانه تنها ۱۲ کرسی به جوانان حاضر در ستادهای روحانی تعلق گرفته حال آنکه قیاس این آمار با آنچه در دولت احمدی‌نژاد اتفاق افتاد، به خوبی ضعف دولت در حمایت از حامیانش را نمایان خواهد کرد. شاید بد نباشد مدعیان امروز نگاهی به اقدامات قالیباف در مجلس یازدهم و خانه تکانی او داشته باشند و بگویند کرسی‌های مدیریتی ساختمان هرمی شکل میدان بهارستان چگونه یکی پس از دیگری به قالیبافیون رسید و منصوبان علی لاریجانی و اصولگرایان حامی‌اش به کناری رانده شدند./ اصلاحات نیوز

واکنش تعدادی از کسانی که توسط خضریان مورد اتهام قرار گرفته و ایضا از برخی هم حلالیت خواسته شده! را در تصاویر زیر می‌بینید