برف و کولاک در مناطق مختلف ایران: مراکز آموزشی تعطیل، پروازها لغو شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، بارش شدید برف در بخش‌های شمالی و غربی کشور مدارس و مراکز آموزشی در تهران و برخی دیگر شهرها را تعطیل کرده، به لغو کلیه پروازهای فرودگاه مهرآباد و برخی فرودگاه‌های دیگر انجامیده است.

سازمان هواشناسی کشوری روز یک‌شنبه را در اکثر مناطق کشور، به‌جز استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان، بارانی و برفی پیش‌بینی کرده و می‌گوید بارش‌ها در مناطق جنوبی با رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.

استان سیستان و بلوچستان به‌تازگی درگیر سیلی بود که به بخش‌های گسترده‌ای از زیرساخت‌های این استان آسیب رساند و سرپناه هزاران تن را گرفت.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران بامداد یک‌شنبه اعلام کرد مدارس کلیه مقاطع شهر تهران ۲۹ دی ماه در هر نوبت صبح و عصر تعطیل است. مدارس برخی دیگر شهرهای استان تهران نیز تعطیل شده‌اند.

.

برف امروز پارکشهر تهران

مشاهده عکس در توییتر

دانشگاه آزاد واحدهای علوم و تحقیقات، تهران مرکزی، رودهن و دماوند نیز در روز یکشنبه تعطیل خواهند بود.

خبرگزاری فارس نیز گزارش داده است که تمامی پروازهای فرودگاه مهرآباد به دلیل بارش شدید برف و کاهش دید تا اطلاع ثانوی لغو شده‌اند.

خبرگزاری دولتی ایرنا می‌گوید در فرودگاه امام تهران دید افقی به زیر ۴۰۰ متر کاهش پیدا کرده و برخی پروازهای این فرودگاه به فرودگاه اصفهان تغییر مسیر داده‌اند.

مشاهده عکس در توییتر

برخی دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی، از جمله دانشگاه سهند و مدنی و همچنین دانشگاه تبریز تا ظهر روز یک‌شنبه، تعطیل شده‌اند.

مدارس تبریز نیز روز یک‌شنبه تعطیل شده‌اند.

پروازهای فرودگاه ایلام نیز لغو شده‌است.

مشاهده عکس در توییتر

در استان زنجان در عین حال گزارش‌هایی از کولاک شدید در مناطق کوهستان و مسیرهای ارتباطی گزارش شده‌است.

مشاهده عکس در توییتر
ارومیه
مشاهده عکس در توییتر
مشاهده عکس در توییتر

پلیس راهور از شهروندان در مناطق شمال تهران خواسته در صورت استفاده از خودرو از زنجیر چرخ استفاده کنند. شهرداری تهران می‌گوید به ۱۴ هزار نیروی این نهاد دستور آماده‌باش برای برف‌روبی داده‌است.

بارش برف در شبکه‌های مجازی نیز بازتاب گسترده پیدا کرده است.