برنامه آموزش آنلاین خبرنگاری برای اصحاب رسانه ازبکستان

پایگاه خبری / تحلیلی نگامخبرگزاری آناتولی با همکاری تیکا، “برنامه آموزش آنلاین خبرنگاری” برای اعضای رسانه ازبکستان ترتیب داد.

خبرگزاری آناتولی با همکاری آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه «تیکا»، “برنامه آموزش آنلاین خبرنگاری” برای اعضای رسانه ازبکستان را آغاز کرد.

بورا بایراکتار، رئیس آکادمی خبر خبرگزاری آناتولی در مراسم افتتاحیه این برنامه اظهار داشت: توسعه شبکه‌های دیجیتالی جدید و رسانه‌های اجتماعی موجب تقویت خبرنگاران شده در حالی که قدرت رسانه‌های اصلی را کاهش داده است.

وی در پاسخ به سوال اینکه آیا شغل روزنامه‌نگاری در حال زوال است؟ گفت: خیر؛ بالعکس دستیابی به اطلاعات صحیح و تفسیر اطلاعات در این روزها که دسترسی به اطلاعات آسان‌تر شده، اهمیت بیشتری یافته است.

بایراکتار تاکید کرد: این عاملی است که اهمیت روزنامه نگاری را افزایش می‌دهد، هدف خبرگزاری آناتولی فعالیت و همگامی در زمینه رسانه‌های محلی و جهانی و همچنین رسانه‌های اصلی، محیط‌های رسانه‌ای و ابزارهای ارتباطی نسل جدید است.

مصطفی هاشم پولات، هماهنگ کننده پروژه‌های آموزشی تیکا نیز اظهار داشت: هدف ما گسترش روابط دو کشور است. یقین دارم برنامه آموزش خبرنگاری که توسط کشور دوست و برادر ازبکستان برای کمک به منابع انسانی و ظرفیت رسانه‌ها ترتیب داده شده، شروع خوبی خواهد بود.

در این برنامه آموزشی ترجمه همزمان به ازبکی نیز انجام گرفت.