برنامه انتخاباتی ۱۴۰۰ اصولگرایان چه زمانی رونمایی می‌شود؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: شورای هماهنگی نیرو‌های انقلاب اسلامی یکسری معایب دارد که اگر این معایب برطرف و کامل شود باز هم برای انتخابات آینده جوابگو است.


به گزارش نامه نیوز ، اصولگرایان بعد از برد قاطع در انتخابات مجلس یازدهم حالا خیلی به نتیجه گیری در انتخابات ریاست جمهوری امیدوار شدند. در دوره گذشته که تجربه تاریخی می‌گفت «رئیس جمهور در ایران دو دوره‌ای است»، بیش از ۲۰ نفر به جمنا برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کردند. این دوره، اما هنوز مکانیزم انتخاباتی اصولگرایان مشخص نیست.

حمیدرضا ترقی درباره مکانیزم اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: اصولگرایان در حال بررسی و آسیب شناسی شورای هماهنگی نیرو‌های انقلاب اسلامی گذشته هستند تا چند هفته دیگر تصمیم بگیرند که همان مکانیزم باشد یا لازم است اصلاحاتی درباره آن انجام شود.

وی با بیان اینکه شکل مکانیزم انتخاباتی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ در مردادماه مشخص می‌شود، درباره نحوه تصمیم گیری افزود: قاعدتا تصمیم گیری درباره این مسئله فراحزبی است، البته احزاب هم جزء مجموعه تصمیم گیر هستند، اما چون همه سرمایه اصولگرایی در احزاب متمرکز نیست سایر نیرو‌ها هم حضور خواهند داشت.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی یادآور شد: شورای هماهنگی نیرو‌های انقلاب اسلامی یکسری معایب دارد که اگر این معایب برطرف و کامل شود باز هم برای انتخابات آینده جوابگو است.

وی درباره نگاه حزب موتلفه به مکانیزم انتخاباتی اصولگرایان برای رقابت ۱۴۰۰ اظهار کرد: موتلفه همیشه معتقد به حفظ کارکرد‌های حزبی خودش است بنابراین تا آغاز زمان ائتلاف سعی می‌کند کار‌های حزبی خودش را انجام دهد. طبیعتا ابتدا همیشه به مستقل عمل می‌کند و نهایتا در با شکل گیری ائتلاف، تصمیم جمعی را ملاک قرار می‌دهد.

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سئوال که اصولگرایان برای رسیدن به نامزد مشترک راه سختی را در پیش دارند یا راه آسان خواهد بود؟ تأکید کرد: بستگی دارد مصادیق چه کسانی باشد شاید روی برخی مصادیق تفاهم سخت باشد و روی بعضی دیگر تفاهم راحت‌تر انجام شود.

وی درباره تعدد نام‌های مطرح شده در جریان اصولگرایی برای انتخابات ۱۴۰۰ ادامه داد: در قالب ائتلاف سعی می‌شود تعداد افراد به حداقل برسند و نهایتا بیشتر ۳ یا ۴ نفر تأیید صلاحیت نمی‌شوند. اصولگرایان با این حساب دغدغه‌ای برای رسیدن به نامزد نهایی ندارند، چون رقابت خیلی سنگین نیست.

عضو شورای مرکزی موتلفه درباره نگاه جبهه پایداری به مکانیزم انتخاباتی اصولگرایان برای ۱۴۰۰ گفت: پایداری معمولا سخت‌تر دیگران را همراهی می‌کنند، اما با توجه به تجربه انتخابات مجلس احتمال همراهی شان در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر است.