برنامه وزیر مسکن دولت ابراهیم رئیسی کجاست؟

شنیده ها

در شرایطی که اکثر گزینه‌های پیشنهادی تیم اقتصادی دولت سیزدهم اقدام به ارائه برنامه‌های مکتوب خود برای اجرا کرده‌اند، یک سوال مهم در این زمینه آن است که برنامه گزینه پیشنهادی برای وزارت راه و شهرسازی کجاست؟

تاکنون هیچ برنامه‌ مکتوبی در سایت اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی و سایر رسانه‌های ارائه‌کننده برنامه‌های وزرای پیشنهادی درباره برنامه‌های گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهوری برای وزارت راه و شهرسازی منتشر نشده است.

تنها «نقل قول» از نامزد وزارت راه و شهرسازی برای بازار ملک در مراجعه وی به کمیسیون‌های مختلف مجلس از جمله کمیسیون عمران که به کرات اعلام شده، مربوط به تکلیف ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی بوده است. البته این وعده هم قول تازه‌ای نیست و پیش از این در مصوبات بالادست حوزه مسکن و وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهوری منتخب آمده بود.

نکته مهم اما ناگفته‌های مربوط به گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهوری برای وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن است. درباره ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی نیز تا زمانی که تکلیف عرضه‌های منجمد شده قبلی مشخص نشود کارشناسان معتقدند عرضه جدید دردی را از بازار مسکن دوا نخواهد کرد.