بروید بیمارستان‌ ها سینه بزنند

✍️ حسین فرزین

سعید حدادیان از رهبران حزب مداحان که نگران کاسبی امسال در محرم وصفر است، روز گذشته علیه توصیه های مرذم و تعدادی از مسئولان در مخالفت با برگزاری محرم به شکل گذشته گفت:


“حتی اگر بمیریم هم مراسم محرم امسال را با شکوه برگزار می‌کنیم. اجازه جان ما که دست خودمان است. حتی اگر قرار باشد کسی بمیرد آنها کسانی هستند که بخواهند جانشان را برای این مراسم بدهند. اجازه جان ما که دست خودمان است.من امسال با هر شرایطی دسته عزاداری بزرگی از میدان آزادی تا میدان انقلاب به راه می‌اندازم.”


ایکاش می شد دست او را گرفت و برد به یکی از بیمارستانهائی که مبتلایان به کرونا را در آن بستری کرده اند به او گفت: اگر راست می گوئی همین جا با جانت بازی کن و مداحی کند و سینه بزن!


همزمان با حدادیان، “مکارم شیرازی” هم گفت: “ما اصولی داریم که به هیچ وجه نمی‌توانیم آن‌ها را رها کنیم؛ از جمله آن مسأله عزاداری محرم و صفر است. به هیچ قیمت نمی‌توان جلوی برگزاری مراسم عاشورا را گرفت.”


در موج اول کرونا بنا بر خبرهای فضای مجازی، شماری از اعضای کهن سال مجلس خبرگان و شورای نگهبان و آیت الله های حکومتی از جمله همین مکارم شیرازی را با هواپیمای اختصاصی به “کیش” بردند و در قصر باقی مانده از شاه در این جزیره ساکن کردند تا مبادا قربانی کرونا شوند که اگر شده بودند شاید ۳۰ تا ۴۰ فقیه و روحانی جدید تابع حکومت را باید برای جایگزینی آنها پیدا می کردند. امری که تقریبا غیر ممکن بود.


از موج اول کرونا تا حالا هیچ کدام از این آیت الله ها از ترس ابتلا به کرونا در مجامع و حتی دیدارهای چند نفره هم حاضر نشده اند و حالا مردم را می خواهند بفرستند به مسلخ روضه خوانی و عزاداری!