برگزاری دادگاه مهران رئوف و چند فعال کارگری دیگر؛ تداوم اعتصاب غذای سه زندانی سیاسی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_مصطفی نیلی، وکیل مهران رئوف و چند فعال کارگری دیگر که در زندان بسر میبرند در توئیتی خبر از برگزاری دادگاه موکلین خود داد. نیلی در پیام توئیتری خود نوشت: امروز دومین دادگاه مهران رئوف و دیگر موکلین برگزار می‌شود. در این فاصله تلاش بسیار شد تا مهران رئوف از بند ۲الف خارج شود ولی دادیار ناظر بر زندان وظیفه قانونی خود را انجام نداد.هفته گذشته دستور ملاقات را با موکل از دادیار گرفتم ولی به دستور توجهی نشد و نتوانستم با وی ملاقات کنم.

امروز شنبه ۲۲ خردادماه، سه زندانی سیاسی زندان تهران بزرگ به دلیل عدم رسیدگی به مطالبات خود کماکان در اعتصاب غذا هستند. خالد پیرزاده، سیزدهمین روز، حسین هاشمی، دوازدهمین روز و محمد ترکمانی یازدهمین روز اعتصاب غذای خود را سپری می کنند. با وجود بروز بسیاری از مشکلات جسمی و روحی که این اقدام اعتراضی به همراه دارد و تا سالها اثرات آن بر زندگی افراد باقی می ماند، بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، خالد پیرزاده، حسین هاشمی و محمد ترکمانی، به ترتیب در تاریخ ۱۰، ۱۱ و ۱۲ خردادماه سال جاری در اعتراض به برخوردهای سلیقه ای و فراقانونی مسئولان و همچنین عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به اعتصاب غذا زدند.

خالد پیرزاده که هم اکنون در سیزدهمین روز اعتصاب غذای خود به سر می برد، پیشتر طی یادداشتی به شرح دلایل اعتصاب غذای خود پرداخته و اعلام کرده بود که تا زمان محقق شدن خواسته قانونی و آزادی خود به این اعتصاب ادامه خواهد داد.