برگزاری مسابقات طراحی و ساخت شناورهای بدون سرنشین در ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگام دفتر صنایع دفاعی ریاست جمهوری ترکیه رقابت‌های دانش‌آموزی و دانشجویی طراحی و ساخت پروتوتایپ شناورهای بدون سرنشین برگزار خواهد کرد.

به گزارش آناتولی ، دفتر صنایع دفاعی ریاست جمهوری ترکیه در راستای گسترش مطالعات و تلاش‌های موجود در زمینه ساخت خودروهای بدون سرنشین، رقابت‌های دانش‌آموزی و دانشجویی طراحی و ساخت پروتوتایپ شناورهای بدون سرنشین برگزار می‌کند.

اسماعیل دمیر، رئیس دفتر صنایع دفاعی ریاست جمهوری ترکیه، در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: تلاش‌های دفتر صنایع دفاعی برای گسترش منابع انسانی مستعد ادامه دارد. امسال نیز در ادامه مسابقات «روبوئیک» که از سال ۲۰۱۷ ادامه دارد،، رقابت‌های طراحی و ساخت شناورهای بدون سرنشین را در دستور کار قرار دادیم.

دمیر اضافه کرد: صنایع دفاعی ترکیه هدفمند است تجارب خود در ساخت پهپادها را به زمینه شناورها و خودروهای بدون سرنشین منتقل کند. در این حوزه به برخی از پروژه‌های خود سرعت دادیم.

رئیس دفتر صنایع دفاعی ریاست جمهوری ترکیه گفت: پس از بررسی طرح‌های ارائه شده توسط هیئت داوری ۱۰ تیم نخست به رقابت خواهند پرداخت. هم‌زمان به هر کدام از این تیم‌ها تا سقف ۱۰ هزار لیر کمک مالی انجام خواهد گرفت.