بعد از چندین بار اعتصاب غذا؛ رضاجلودار زاده به مرخصی پزشکی آمد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرضا جلودارزاده روزنامه نگار و فعال سیاسی که دوران محکومیت خود را در زندان تهران سپری می‌کند به مرخصی رفت.

به گزارش «خبرنگاری جرم نیست»، مدت مرخصی «رضا جلودار زاده» پنج روز اعلام شده است و این روزنامه‌نگار باید روز سه‌شنبه خود را به زندان تهران بزرگ معرفی کند.

رضا جلودار زاده از تاریخ اول بهمن ۱۳۹۹ برای تحمل دوره محکومیت سه ساله خود راهی زندان تهران بزرگ شد. او طی این مدت به دلیل عدم رسیدگی پزشکی، چندین بار دست به اعتصاب غذا زد.

این روزنامه‌نگار پیش از این به «خبرنگاری جرم نیست» گفته بود با توجه به بیماری ناشی از صدمات دوران جنگ با عراق، باید در محیطی به دور از فشار روحی و تحت نظر پزشک زندگی کند و هم‌چنین باید به‌ صورت هفتگی یک آمپول «آونکس» به او تزریق شود.

جلودارزاده تاکید کرده بود که بیماری او را «صعب‌العلاج» تشخیص داده‌اند و توصیه شده است که باید در فضایی بدون استرس زندگی کند.

این عضو «فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران» برای اتهامات «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی» و «توهین به روحانیت»، خرداد ۱۳۹۹ از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به سه سال حبس تعزیری، پرداخت ۴۰ میلیون ریال جزای نقدی و محرومیت دو ساله از هرگونه فعالیت حرفه‌ای، سیاسی و اجتماعی محکوم شد.

این اتهامات به دلیل انتشار مقاله‌های سیاسی اجتماعی جلودار زاده در فضای مجازی مطرح شده‌ بودند. در حکم او به مصادیقی چون اظهار نظر در خصوص «مسیح علی‌نژاد»، روزنامه‌نگار ساکن خارج از کشور و «سپیده قلیان»، فعال مدنی در ایران و بیان موضوعاتی چون «حجاب اجباری» اشاره شده است.

رضا جلودار زاده، سردبیر هفته‌‌نامه توقیف شده «صبح آزادی»، اول خرداد ۱۳۹۱ نیز از سوی دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، به یک سال زندان محکوم شده بود.