بلومبرگ : جان بولتون بعلت مخالفت با پیشنهاد ترامپ از کاخ سفید اخراج شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامشبکه خبری بلومبرگ با استناد به منابع نزدیک به کاخ سفید گزارشی در این زمینه انتشار داد

ادعا گردید : در پی مخالفت جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید با موضوع کاهش تحریم های مورد اجرا بر علیه ایران که از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مطرح شده است، از مقام خود اخراج شده است.

بموجب گزارشی که شبکه خبری بلومبرگ با استناد به منابع نزدیک به کاخ سفید منتشر کرده است، در حین اجلاس روز دوشنبه در کاخ سفید، دونالد ترامپ پیشنهاد کرد تا برای تحت تضمین قرار دادن دیدار با حسن روحانی رئیس جمهور ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک ، بار تحریم های مورد اجرا بر علیه ایران سبک گردد.

استیون منوشن وزیر خزانه داری آمریکا از این پیشنهاد ترامپ که موجب گشوده شدن راه مذاکرات با ایران خواهد شد، حمایت کرده ولی جان بولتون به شدت مخالفت کرد.

بدنبال این حادثه ترامپ تصمیم گرفت تا به کار جان بولتون که مدتی طولانی است با وی در مورد ایران و ونزوئلا اختلاف نظر داشت، پایان دهد.

از سوی دیگر  کاخ سفید به تدارکات برای نشستی که در حین برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد بین ترامپ و روحانی برگزار خواهد شد، آغاز کرده است.

هنوز بدرستی معلوم نیست که آیا ایران علیرغم تحریم های آمریکا دیدار روحانی و ترامپ را تایید خواهد کرد یا خیر؟

مقامات اسرائیلی اعلام کردند : حکومت نتانیاهو با اخراج بولتون از کاخ سفید یکی از صادق ترین هم پیمانان خود را از دست داده است.