بنگاه دروغ پراکن فارس در آستانه زوال و فروپاشی / خروج ۸۹ نیرو در مدیریت جدید

طبق اطلاعات دقیقی که به دست رسیده ۸۹ نفر از نیروهای بنگاه دروغ پراکن فارس از آذر ۱۳۹۶ تا کنون از این خبرگزاری یا رفته و یا اخراج شده اند.

در میان اخراج شدگان ، تاثیرگذارترین نیروهای سرویس سیاسی، فرهنگی، دفاع و امنیت، ورزشی، مدیران میانی و ارشد بوده اند.

آسیب‌های وارد شده به بنگاه دروغ پراکنی فارس به حدی بوده که بر اساس بررسی مجموعه های حفاظتی، مرجعیت این خبرگزاری در اتفاقات سیاسی امنیتی برای رسانه های اصولگرا از دست رفته است.

پیش تر هر خبر راست و دروغ بنگاه دروغ پراکن ، چشم بسته توسط سایر خبرگزاری های وابسته به سپاه و رسانه های اصولگرا و حتی رسانه های به ظاهر اصلاح طلب اما در حقیقت وابسته به سیستم امنیتی نظیر انصاف نیوز عینا منتشر می شد.

دقت اخبار منتشر شده از سوی بنگاه دروغ پراکن فارس به شدت ضعیف بوده به گونه ای که خبرنگاران آماتور آن ، به مجرد یافتن سوژه ای بدون تحقیق از کم و کیف آن ، با تیترهای جنجالی نسبت به انتشار آن اقدام می نمایند.

همین امر بنگاه دروغ پراکن فارس را از رسانه ای جدی به رسانه ای زرد تبدیل نموده است

از باشگاه خبرنگاران جوان به عنوان بازوی اجرایی بنگاه دروغ پراکن فارس نام برده می شود که ماموریت تهیه اخبار و زیر پاکشی از سوژه های مورد نظر را به توصیه سازمان اطلاعات سپاه با همکاری بنگاه دروغ پراکن فارس بر عهده دارد.

رتبه الکسای خبرگزاری فارس و همچنین اعضای کانال تلگرامی این خبرگزاری نیز با روش های فنی بالا نگه داشته شده است.

گفته می شود پیام تیرانداز مدیر عامل خبرگزاری فارس بارها تا آستانه اخراج پیش رفته ولی با بیان اینکه «برنامه خاصی برای تحول این رسانه دارم» جلوی این امر گرفته شده است.

پیام تیرانداز از آذر ۱۳۹۶ مدیر عامل خبرگزاری فارس است.