بنیاد افشین یداللهی راه‌اندازی می‌شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ شاعر و طنزپرداز و از دوستان خانوادگی زنده‌یاد افشین یداللهی از راه‌اندازی بنیادی فرهنگی به نام این شاعر و ترانه‌سرای فقید زیر نظر خانواده وی خبر داد.

صابر قدیمی روز چهارشنبه با اشاره به جزئیات راه اندازی این بنیاد فرهنگی، گفت: امتیاز همه آثار مرحوم افشین یدالهی به پدر و برادرش تعلق دارد و این خانواده به زودی در بنیاد فرهنگی افشین، کارهای مربوط به این شاعر و ترانه‌سرای محبوب را پیگیری خواهند کرد.


او افزود: ترانه‌های بسیاری از این شاعر فقید در حال اجرا توسط خوانندگان است، آثاری دارد که منتشر نشده و بسیاری کارها که باید پیگیری و جمع‌آوری شود، زیر نظر این بنیاد قرار می‌گیرد و هر شخص حقیقی یا حقوقی که بخواهد از آثار او استفاده کند، باید از این بنیاد اجازه بگیرد. 


به گفته او همچنین هر جشنواره، ترجمه یا تالیفی با موضوع افشین یداللهی نیز در همین چارچوب جای خواهد گرفت. 


قدیمی به جایزه‌های بین‌المللی مرحوم یداللهی اشاره کرد و ادامه داد: وقتی خبر دریافت جایزه فیسپ فرانسه با کتاب «روزشمار یک عشق» افشین یداللهی را دریافت کردم، خوشحال شدم. افشین یداللهی، گروس عبدالملکیان، فاضل نظری و من طی سال های گذشته در چند برنامه در روسیه و فرانسه شرکت کردیم و حضور در موقعیت‌های بین‌المللی برای آشنا کردن دیگران با ادبیات و شعر فارسی بسیار برای ما اهمیت دارد. 


شاعر و طنزپرداز گفت: برای خود من هم این دغدغه وجود دارد که آثار ادبی فارسی به ویژه در حوزه طنز را پیگیری کنم تا نهایتا این آثار را به مخاطبان بین‌المللی برسانیم و آنها با آثار ما آشنا شوند. ما شاعران زیادی داریم که باید در دنیا شناخته شوند، چنان که می‌دانید مجموعه داستان‌های مثنوی مولانا یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان است.