بهجت پور: نوروز فرصتی برای سفارش به شکیبایی است/ هویت ملی را از طریق مذهب و مکتب حفظ کنیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، عبدالکریم بهجت پور در گفت وگو با خبرنگار شفقنا گفت: هر نوع نشست و رویدادی که در اسلام یا فرهنگ ایرانی ما وجود دارد فرصتی برای همه کسانی است که بخواهند یادی از اهداف و مسیری که باید طی کنند داشته باشند و نیز توصیه به حقیقت و سفارش به صبوری و شکیبایی است و عید نوروز یکی از این فرصت هاست.

او افزود: ما در نگاه باستانی خود بر دید و بازدید، ارتباطات صمیمی، روابط خانوادگی و صله ارحام و دوستان زیاد تاکید کردیم و این فرصت می تواند بر یک حد بسیار پایین باقی بماند یا اینکه متعالی شود.

مدیر حوزه های علمیه خواهران عنوان کرد: به نظر من مهمترین نکته ای که باید در این دید و بازدیدها به آن توجه کنیم این است که جنبه های موفقیت ملی که به ما امروز قدرتی دادند تا در جهان متفاوت باشیم و دیده بشویم، برجسته شود.

او تصریح کرد: امسال باید به جای اینکه از تنگناها بگوییم علت تنگناها را بررسی کنیم، ما در تنگنای استکبار جهانی هستیم به دلیل اینکه در طول ۴۰ سال گذشته خوب درخشیدیم به دلیل اینکه الان نقشمان را خوب بازی می کنیم چون چنین هستیم دشمن روی ما حساس است.در قرآن علامت موفقیت رشد یک جامعه را غیظ کفار قرار داده است یعنی وقتی خداوند پیروان پیغمبر را معرفی می کند می گوید پیغمبرانش از رشد این ملت به تعجب واداشته می شوند در حالی که دشمنانش یعنی کفاری که جایگاه این ملت را انکار می کنند به غیظ می افتند.

بهجت پور ادامه داد: به نظر من امسال باید این جنبه را تقویت کرد تا با نشاط و امیدواری وارد سال ۹۸ شویم و بدانیم چون بزرگ شده ایم دشمنان ما زیاد شده است و چون قدرت تمدن سازی ما را دیده اند و قدرت رسیدن ما به ابرقدرتی و کمالات یک ملت را دیده اند که ما یک ملت قوی و پیروز هستیم، سعی می کنند که ما را زمین بزنند؛ این امید را باید در بین مردم زنده کرد.

او خاطرنشان کرد: نکته دوم اینکه حقیقتا مردم در این شرایط دچار سختی هستند و دشمن تمام تلاش خود را می کند که از هر امکانی که بر دستش است برای مقابله با ملت ایران استفاده کند. آنها حتی مسئله خودشان را با مذهب و اسلام ندارند آن ها ایران را می خواهند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: نکته ای که باید به آن توجه شود این باشد که تاکیدی شود بر اینکه ما باید هویت ملی مان را از طریق مکتب و مذهب مان نگه داریم چرا که این مکتب و مذهب می تواند اقتدار ملی ما را تضمین کند.