بهرام سرمست، استاندار قم: قم نیازمند واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات برای تولید ماسک است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ استاندار قم گفت: در تولید ماسک در قم و رفع کمبودهای فعلی، نیازمند واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات هستیم.

 بهرام سرمست، استاندار قم، صبح امروز در مراسم افتتاحیه یک واحد تولید ماسک N95 و فیلتردار و دو واحد تولید ژل ضدعفونی‌کننده در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در روند تولید ماسک در قم، مشکلاتی وجود دارد که آن را با نهاوندیان معاونت اقتصادی رئیس جمهور در میان گذاشتیم و قول مساعدی در رفع این دغدغه‌ها دادند.


استاندار قم افزود: در حال حاضر در تولید ماسک در قم و رفع کمبودهای فعلی، نیازمند واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات هستیم که این مشکلات در حال پیگیری است.


وی تصریح کرد: با رقع مشکلات تولید، بخش عمده‌ای از کمبود این اقلام بهداشتی در قم رفع خواهد شد، امروز نیز در جریان بازدید از مدار تولید امیدواریم بتوانیم این مشکلات به زودی از میان برود و ظرفیت تولید در قم افزایش یابد.


سرمست بیان کرد: تولید اقلام بهداشتی اهمیت زیادی در جهت حفاظت شهروندان از خودشان با توجه به شیوع ویروس کرونا دارد و باید افزایش تولید این اقلام تلاش شود.


وی خاطرنشان کرد: عمده تولیدات ماسک در این واحدهای تولیدی، ماسک N95 و فیلتردار است که برای کادر پزشکی و درمانی و پرستاران مورد استفاده قرار می گیرد.


استاندار قم گفت: نظارت دقیق بر تولید و توزیع ماسک و اقلام پزشکی، بخش زیادی از کمبود را مرتفع می‌کند که این وظیفه مهم در نظارت کافی بر عهده حوزه صمت واگذار شد تا این اقلام به موقع به دست مصرف‌کننده برسد و کمبودی که در داروخانه‌ها دیده می‌‎شود از میان برود.


وی عنوان کرد: همچنین دستوراتی به معاونت اقتصادی استانداری داده شد تا بر تولید و توزیع نظارت کافی صورت بگیرد ضمن اینکه از مردم نیز تقاضا داریم گزارش‌های خود را از وضعیت توزیع اقلام بهداشتی در سطح استان ارائه دهند تا نظارت‌ها به طور مستمر انجام شود.