بهروز نعمتی، عضو هیات‌رئیسه مجلس: بستر برگزاری تجمعات در کشور باید فراهم شود/ نمی‌دانم مبنای حقوقی ابطال مصوبه دولت در خصوص تجمعات چیست/ عده‌ای بدون مجوز وزارت کشور تجمع می‌کردند و حاشیه امن داشتند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، بهروز نعمتی، نماینده مجلس، گفت: باید بستر برگزاری تجمعات در کشور فراهم شود. در حال حاضر زمانی که وزارت کشور مجوز می‌دهد تجمعات برگزار می‌شود. اما قبلاً به این شکل بود که یک عده‌ای حتی اگر وزارت کشور هم اجازه نمی‌داد، تجمع و هر کاری که می‌خواستند انجام می‌دادند و حاشیه امن هم داشتند.

به گزارش اعتمادآنلاین، بهروز نعمتی، نماینده تهران و عضو هیات‌رئیسه مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، با اشاره به ابطال مصوبه دولت در خصوص تجمعات از سوی دیوان عدالت اداری، گفت: مجلس محل رجوع مردم است. ما مکان‌هایی را در کنار مجلس مشخص کرده‌ایم که مردم می‌آیند و حرف‌هایشان را می‌زنند.

او ادامه داد: نمی‌دانم مبنای حقوقی ابطال مصوبه دولت در خصوص تجمعات از سوی دیوان عدالت اداری چیست. اگر مردم بخواهند مسائل را مسالمت‌آمیز مطرح کنند، این پتانسیلی است که در اختیار نظام قرار دارد.

این نماینده مجلس توضیح داد: شاید بگوییم احزاب این تجمعات را برگزار کنند و ما به‌ عنوان قانون‌گذار اختیاری به احزاب بدهیم. البته نظام حزبی ما در حال حاضر خیلی کامل نیست و ممکن است اصناف، مجموعه‌ها، گروه‌ها و حتی جبهه‌هایی حرف‌شان را در چارچوب قانون اساسی بزنند و در این رابطه مجلس و قوه قضاییه باید کمک کنند.

عده‌ای بدون مجوز وزارت کشور تجمع می‌کردند و حاشیه امن داشتند

نعمتی در پایان با تاکید بر لزوم ایجاد بستری برای برگزاری تجمعات گفت: باید بستر برگزاری تجمعات در کشور فراهم شود. در حال حاضر زمانی که وزارت کشور مجوز می‌دهد تجمعات برگزار می‌شود. اما قبلاً به این شکل بود که یک عده‌ای حتی اگر وزارت کشور هم اجازه نمی‌داد، تجمع و هر کاری که می‌خواستند انجام می‌دادند و حاشیه امن هم داشتند. در نهایت امیدواریم مکان‌هایی برای تجمعات از سوی مجلس شورای اسلامی مشخص شود.