بورس وارد فاز ریزشی شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، پس از هفته ها امروز بورس روند ریزشی را در پیش گرفته است و این اُفت شاخص به علت اصلاح قیمت‌ها در این بازار است.

به گزارش خبرآنلاین، امروز شاخص کل بورس با اُفت ۲۵ هزار  و ۴۸۷ واحدی وارد کانال یک میلیون و ۲۲ هزار واحدی شد.

 همه شاخص‌های بورس اوراق بهادار با افت همراه است. شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با افت ۶۷۷۸ واحدی به عدد ۲۷۱ هزار و ۸۶۳ واحد رسید. نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گسترش نفت و گاز پارسیان و ملی صنایع مس ایران بیشتر تاثیر را در افت شاخص دارد.

نماد بانک ملت که در طی معاملات این هفته با رشد مواجه بود امروز شاهد کاهش قیمت بود، بانک تجارت و ملی صنایع مس ایران از پربیننده‌های بازار بودند.

بیشترین حجم معاملات به ترتیب مربوط به نمادهای معادن ۴۷۲ میلیون سهم، و خارزم ۱۸۷ میلیون سهم، فملی ۹۴ میلیون سهم، وبملت با ۴۵ میلیون سهم است.

صبح امروز شاخص فرابورس با اُفت ۱۹۹.۳۶ واحدی وارد کانال ۱۱,۴۰۷.۶۰ واحدی شد و نمادهای مدیکو، مارون، زاگرس، وهور، دماوند، سمگا و مهان تاثیرگذارترین نمادها در شاخص فرابورس هستند.

در این بین در پایان معاملات شاخص فرابورس با اُفت ۷۶.۵۹ واحدی روی پله ۱۱ هزار و ۶۰۶ واحدی متوقف شد و نمادهای صبا، ذوب، شگویا، زاگرس، بجهرم، کگهرم و مارون تاثیرگذارترین نمادها در شاخص فرابورس بودند.

ارزش بازار ۳۸ میلیارد هزار میلیارد ریال، ارزش معاملات  حجم معاملات ۱۱.۱۲۹ میلیارد سهم است.