بوشهر میزبان جشنواره فرهنگی هنری «روز ملی خلیج فارس» شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: این استان میزبان جشنواره فرهنگی و هنری به مناسبت روز ملی خلیج فارس شد.

به گزارش ایلنا، فاطمه کرمپور (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر) درخصوص برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس گفت: این جشنواره با مشارکت انجمن‌های فرهنگی و هنری وابسته به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می‌شود.

او ادامه داد: این جشنواره در بخش‌های نمایش خیابانی و صحنه‌ای، هنرهای تجسمی، خوشنویسی، موسیقی، شعر، عکس، فیلم و داستان کوتاه با موضوع خلیج فارس و موضوع های مرتبط اجرا می‌شود.

علاقمندان و هنرمندان به شرکت در جشنواره باید آثار خود را تا پایان فروردین ٩٨ به دبیرخانه ارسال کنند.

کرمپور افزود: آثار برگزیده پس از داوری در روز دهم اردیبهشت همزمان با روز ملی خلیج فارس با حضور مسئولان استانی و کشوری در شهر بوشهر تقدیر می‌شوند. به نفرات اول تا سوم در هر بخش از جشنواره جوایز ارزنده‌ای اهدا می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: برنامه‌های جنبی متنوع و مختلفی نیز تدارک دیده شده که همزمان با این رویداد بزرگ ملی اجرا می‌شود. به شهادت تاریخ گستره نیلگون خلیج فارس همیشه تحت حاکمیت پارسیان بوده و این دریای زیبا و دلپذیر تا ابد متعلق به ایرانیان است.

دهم اردیبهشت همزمان با سالروز آزاد سازی جزیره هرمز از استعمار پرتغال به نام ‘روز ملی خلیج فارس’ نامگذاری شده است.