بیست و هفتمین کنفرانس اتحادیه خبرگزاری‌‌های بالکان و اروپای جنوب شرقی در استانبول

 

 

نگام ، بین الملل _ بیست و هفتمین مجمع عمومی و کنفرانس اتحادیه خبرگزاری‌‌های کشورهای حوزه بالکان و اروپای جنوب شرقی با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آناتولی در استانبول برگزار شد.

 

به گزارش آناتولی شنول کازانجی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آناتولی طی سخنانی در مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین مجمع عمومی و کنفرانس اتحادیه خبرگزاری‌ کشورهای حوزه بالکان و اروپای جنوب شرقی به میزبانی خبرگزاری آناتولی در استانبول، ضمن تاکید بر اهمیت ویژه این اتحادیه به لحاظ ایجاد پیوندهای ارتباطاتی تاکید کرد.

کازانجی محور اصلی این کنفرانس را «رسانه‌های دیجیتال» اعلام و هدف آن را آگاهی از تحولات جهان دیجیتال و آخرین پیشرفت‌های فناوری و سهم آنها در رسانه‌ها به ویژه خبرگزاری‌ها دانست.

وی در نشست «صلح و ثبات» این کنفرانس که در استانبول برگزار شد، هدف تمامی اعضای این اتحادیه را توسعه همکاری و کمک به تامین صلح، دوستی و امنیت در منطقه خوانده و گفت:

«خبرگزاری آناتولی در این راستا نقش مهمی برعهده داشته و از جایگاه مهمی در ترکیه برخوردار است. این خبرگزاری در انعکاس تمامی خبرهای کشور، منطقه و جهان این موضوع را در نظر گرفته و حساسیت بسیاری به خرج می‌دهد. این خبرگزاری خبرهای سیاسی، فرهنگی-هنری و ورزشی را به زبان‌های منطقه از جمله صربی-کرواتی-بوسنیایی، آلبانیایی و مقدونیایی پوشش می‌دهد. تنها امسال بالغ بر ۱۶ هزار عکس و ۵ هزار ویدئو در رابطه با کشورهای حوزه بالکان و اروپای جنوب شرقی منتشر شده است».

کازانجی در ادامه تاکید کرد:

«برخی از همکاری ترکیه با کشورهای حوزه بالکان و اروپای جنوب شرقی در حوزه اقتصادی و اجتماعی ناراحت هستند و پیوندهای تاریخی ترکیه با این کشورها اسباب آزار آنها است. بر این باور هستم که موضوع قتل جمال خاشقجی که منجر به بروز بعضی تغییرات در خاورمیانه شده، تاثیری بر روابط ما نگذاشته است. سرمایه گذاری‌های ترکیه در حوزه امنیت به سرعت قبل همچنان ادامه دارد.

ترکیه نگرانی‌ها و اسناد و مدارک خود در رابطه با قتل خاشقجی را با افکار عمومی در میان گذاشته و همگی شاهد واکنش عربستان سعودی از انکار تا اقرار بودیم. همچنین دیدیم که توجه رسانه‌های بین المللی چه نقش مهمی بر بی اثر کردن فشارهایی که برای سرپوش گذاشتن آن اعمال شد، ایفا کرد».