بیش از ۱۲۰۰ هنرمند از اعتراضات مردم خوزستان حمایت کردند؛ ایران فقط صدای مرگ می‌آید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_بیش از هزار و دویست نفر از هنرمندان موسیقی، هنرهای تجسمی، سینما و تئاتر طی بیانیه‌ای از اعتراضات مردم خوزستان به کم آبی و بی‌آبی حمایت کردند.

آنها در این بیانیه ضمن اشاره به بحران‌ها و چالش‌هایی که ایران امروز دست به گریبان آن است٬ تاکید کردند که «پاسخ ملتی که ابتدایی‌ترین حقوق انسانی را برای زندگی طلب می کند سرکوب، گلوله و زندان نیست.»

در پایان این بیانیه آمده است: «سرکوب ناجوانمردانه مردم تشنه خوزستان را محکوم می‌کنند.»

متن کامل این بیانیه که برای انتشار در اختیار «زیتون» قرار گرفته به شرح زیر است:

حال ایران خوب نیست چشم‌ها پر از اشک می شود و بغض راه گلو را می بندد.
اینجا فقط صدای مرگ می آید دیگر نمی دانیم باید برای داس بر گردن رومینا و گریه های دخترک سیستان و بلوچستانی بگرییم یا برای تشنگی خوزستان_بی کارون!

نمی دانیم باید به فکر سیل کرمان باشیم یا زلزله زدگان کرمانشاه! جنگل‌های هیرکانی و زاگرس یا دریاچه ارومیه و تالاب انزلی و شادگان و هور العظیم!

برای واژگون شدن اتوبوس خبرنگاران غصه بخوریم یا جان باختگان هواپیمای اوکراینی و کشتی سانچی! به یاری کادر درمان بیاییم یا داغ دیدگان ایران!

ما هنرمندان مستقل و فعالان مدنی ایران که خود را جدا از مردم نیمه جان ایران نمی دانیم، اعلام می کنیم پاسخ ملتی که ابتدایی ترین حقوق انسانی را برای زندگی طلب می کند سرکوب، گلوله و زندان نیست و ما صدای دادخواهی مردم درد کشیده ایران را شنیده‌ایم و همچون همیشه در کنار هموطنان عزیزمان هستیم و سرکوب ناجوانمردانه مردم تشنه خوزستان را محکوم می کنیم.

چون اگر هنوز ایرانی هست به خاطر ایستادگی است!

۳۰ تیرماه ۱۴۰۰