بیش از ۹۰ سندیکا و تشکل کارگری: مهران رئوف را آزاد کنید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، مهران رئوف، فعال کارگری ایرانی-بریتانیایی از زمان دستگیری در مهرماه سال جاری، تاکنون در بند ۲ الف زندان اوین تحت کنترل اطلاعات سپاه در سلول انفرادی به سر می‌برد.


شبکه بین‌المللی کارگری برای همبستگی و مبارزه که بیش از ۹۰ سندیکا و تشکل کارگری را در بر می‌گیرد، در نامه‌ای به وزیر خارجه بریتانیا خواستار آن شد که دولت بریتانیا پیش از آن که دیر شود، برای ازادی مهران رئوف اقدام کند.


کریستین مایو، دبیرکل «شبکه بین‌المللی کارگری برای همبستگی و مبارزه»، در این نامه نوشته است: با توجه به شرایطی که مهران رئوف در آن قرار دارد، هر گونه احتمال، از جمله احتمال اعتراف اجباری و نسبت دادن اتهامات سنگین علیه او وجود دارد.


شبکه بین‌المللی کارگری برای همبستگی و مبارزه خواهان آزادی مهران رئوف و خواستار بر خورداری ایشان از حق دادرسی عادلانه می‌باشد».


دبیرکل «شبکه بین المللی کارگری برای همبستگی و مبارزه» از دولت بریتانیا خواسته «پیش از آن‌که دیر شود از مقامات جمهوری اسلامی بخواهد که اقدامات لازم را برای آزادی مهران رئوف به عنوان شهروند بریتانیایی انجام دهند».


مهران رئوف در ایران خانواده نزدیکی ندارد و در دوران بازداشت تنها چند بار مجاز به تماس تلفنی با نزدیکانش بوده است.


کمیته‌ای که جمعی از فعالان کارگری برای حمایت از او تشکیل داده‌اند، کارزار گسترده‌ای را برای جلب اذهان به وضعیت خطیر این فعال کارگری در زندان سپاه به راه انداخته‌ است. از جمله این فعالیت‌ها، تنظیم یک دادخواست است که در سایت «تغییر» و نیز «دادخواست» تا کنون به امضای صدها تن رسیده است.