بیش از ۸۰ وب سایت دولتی ایالات متحده آمریکا ناامن و یا به طور کامل غیر قابل دسترسی است .

نگام ، علم و تکنولوژی _ بیش از ۸۰ وب سایت دولتی ایالات متحده آمریکا ناامن و یا به طور کامل غیر قابل دسترسی است زیرا هیچ کارمندی برای به روزرسانی و اعتبار بخشی به این وب سایت ها حضور ندارد. 

 

به گزارش انتخاب ، بیش از ۸۰ وب سایت دولتی ایالات متحده در وضعیت خطرناک و در آستانه حملات سایبری قرار دارند. علت این موضوع به تعطیلی دولت فدرال و عدم فعالیت کارمندانی مرتبط است که وظیفه تامین امنیت این وبسایت ها را بر عهده داشتند.

سایت هایی که تحت تأثیر این تعطیلی قرار دارند، شامل ناسا، وزارت دادگستری ایالات متحده و دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده می شوند. البته بسیاری از این سایت های دارای پروتکل های امنیتی موقتی هستند که می توانند از هشدارهای امنیتی پیشگیری کنند اما متاسفانه این سایت ها می توانند به محل انباشت ویروس های مخرب و باج افزارهایی تبدیل شوند که کاربران را آلوده می کنند.

تعطیلی دولت ایالات متحده برای فضاهای عمومی و فیزیکی هم خطراتی ایجاد کرده و برای مثال فضای اطراف مقر دولت فدرال پر از باله شده است اما به نظر می رسد مشکلات سایبری عمیق تر باشد.

بر اساس گزارشها هم اکنون ، بیش از ۸۰ وب سایت دولتی ایالات متحده به دلیل به روز رسانی یک ضعف اعتبار امنیتی که به عنوان یک گواهی TLS شناخته نمی شود، ناامن یا غیرقابل دسترس هستند.

اکثر سایت های آسیب دیده (مثل ناسا) به کاربران اجازه می دهد که از ورود به صفحه هشدار امنیتی جلوگیری کنند، اما اگر یک اتصال امن نباشد وب سایت ها می توانند جعل هویت کنند و اطلاعات حساس (مانند شماره کارت اعتباری و رمز عبور) افراد را سرقت کنند.

با گذشت بیش از ۲۰ روز از تعطیلی دولت، این تعطیلی را می توان یکی از طولانی ترین رکوردهای تعطیلی دولت دانست .