بیمقدار: باید از مبدا جلوی سفرها گرفته شود/خرید عید واجب نیست

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که بهترین راه مقابله با کرونا در شرایط کنونی پیشگیری است که با ماندن در خانه انجام می شود.

شهاب الدین بیمقدار در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ضرورت توجه مردم به دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا، بیان کرد: یکی از مشکلات اصلی در مسیر مقابله با کرونا افرادی بوده که به توصیه ها و دستورالعمل های پزشکان و متخصصان توجه ندارند. خرید شب عید کار واجبی نیست. مردم نباید رفت و آمرهای غیر ضروری داشته باشند.

وی در ادامه اظهار کرد: بهترین راه مقابله با کرونا در شرایط کنونی پیشگیری است که با ماندن در خانه انجام می شود. مردم باید در شهرهای خود و در خانه هایشان بمانند و رفت و آمدها را به حداقل برسانند.

نماینده مردم تبریز در مجلس تصریح کرد: یکی از کارهای موثر محدودیت سفر از مبدا است. باید پلیس راهنمایی و رانندگی در خروجی های شهر های آلوده مستقر شده و با جریمه های سنگین مانع سفرهای غیر ضروری شود. با فرمایش رهبری نیز تکلیف روشن شد و اکنون رئیس جمهور و کل دولت در عرصه مقابله با کرونا حضور دارند.

وی در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر تعطیلی ادارات در هفته پایانی سال باید در دستور باشد. با یک هفته تعطیلی در شرایط فعلی مشکلی پیش نمی آید. از سوی دیگر با محدود شدن سفر و صرفه جویی در مصرف بنزین می توان مبلغی به افراد یارانه بگیر و افرادی که روز مزد هستند کمک شود.