بیژن عبدالکریمی، استاد فلسفه، «به دلیل دفاع از نظام سلطنتی پهلوی» از دانشگاه اخراج شد/ تعدادی از دانشجویان هم از دانشگاه آزاد اخراج شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام به گزارش برخی رسانه‌های ایران، بیژن عبدالکریمی، دانشیار گروه فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال به دلیل «دفاع» از «نظام سلطنتی پهلوی» حکم اخراج خود را از این دانشگاه دریافت کرد.

برخی رسانه‌ها ایران از جمله خبرگزاری مهر با انتشار این خبر اعلام کردند، حکم اخراج این استاد دانشگاه که در بخشی از آن آمده «نامبرده فاقد صلاحیت جهت عضویت در هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است» روز شنبه ۱۳ شهریور ماه به او ابلاغ شده است.

این فرد آگاه اضافه کرد: «سخنرانی آقای عبدالکریمی در وزارت کشور به، دعوت خود این وزارت خانه بوده است.» او همچنین با اعلام این خبر که تعدادی از دانشجویان این دانشگاه هم اخراج شده‌اند تصریح کرد: یکی از اتهام‌هایی که به عبدالکریمی وارد شده است دفاع از خاندان پهلوی است.

بنا بر حکم ابلاغ شده، رای اخراج این استاد فلسفه که گفته می‌شود از سال ۱۳۸۰ در دانشگاه مشغول به تدریس بوده، قطعی است.

خبرگزاری مهر ساعتی پس از انتشار خبر اخراج بیژن عبدالکریمی، این خبر را از دسترسی خارج کرد اما سایت‌های خبری دیگر آن را همچنان به نقل از خبرگزاری مهر منتشر کرده‌اند.

در جستجوی معاصریت، دن‌کیشوت‌های ایرانی، هایدگر در ایران از جمله آثار تالیفی عبدالکریمی است. از وی ترجمه های بسیاری مثل تکنولوژی رسانه‌ای از منظری انتقادی نوشته یوست ون لون و بررسی روشنگرانه اندیشه‌های نوشته مارتین هایدگر، والتر بیمل نیز منتشر شده است.عبدالکریمی مدیر انتشارات نقد فرهنگ هم است.