تاسیس «اتاق فکر» اصلاح‌طلبان ، شورای سیاستگذاری تن به اصلاح خواهد داد؟

نگام ، سیاسی _ عبدالواحد موسوی‌لاری، نایب‌رییس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه در حال بررسی نواقص و معایب شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان هستیم، گفته است: بنا داریم نواقص و معایب شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان را بررسی کنیم و در قالب همین شورا به ادامه فعالیت بپردازیم.

به گزارش اعتماد گزارش‌های رسمی از آخرین جلسه هیات رییسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان خبر رسید که قرار است کارگروهی برای انسجام بخشی فعالیت‌های اصلاح‌طلبان تشکیل شود.

در این جلسه بعد از بحث و تبادل نظر مقرر شد به منظور هماهنگی‌های بیشتر و انسجام‌بخشی فعالیت‌های اصلاح‌طلبان کارگروهی متشکل از برخی اعضای هیات رییسه شورای عالی سیاستگذاری، تعدادی از اعضای هیات رییسه فراکسیون امید و تعدادی از اعضای اصلاح‌طلب هیات رییسه شورای شهر کلانشهرها تشکیل شود و پیشنهادهای خود را ارایه دهند.

عبدالواحد موسوی‌لاری، نایب‌رییس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه در حال بررسی نواقص و معایب شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان هستیم، گفته است: بنا داریم نواقص و معایب شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان را بررسی کنیم و در قالب همین شورا به ادامه فعالیت بپردازیم.

ژاله فرامرزیان، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان هم درباره تشکیل اتاق فکر در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، گفت: قرار است تا هیات‌رییسه شورای عالی، هیات رییسه فراکسیون امید و هیات‌ رییسه‌های کلانشهرهایی که اصلاح‌طلبان بیشترین کاندیداها را در آن شهرها راهی شوراها کرده‌اند، برنامه‌های تعاملی داشته باشند تا به نوعی نقش این اتاق فکر را ایفا کنند.

فرامرزیان درباره اعضای این اتاق فکر، بیان کرد: اعضای این اتاق فکر شامل هیات‌رییسه‌های کلانشهرها، روسای شوراها یا نماینده آنان، آقای موسوی‌لاری، یک نفر از کارگروه استان‌ها یعنی آقای مرعشی یا آقای مبلغ، رییس فراکسیون امید و یک نفر از اعضای هیات‌رییسه آن هستند. از سوی دیگر علی صوفی با تایید خبر فرامرزیان مبنی بر راه‌اندازی دفتر اتاق فکر در شورای عالی اظهار داشت: ساختار فعلی در شورای عالی پاسخگو نیست و باید تغییراتی در این شورا ایجاد شود.

وی افزود: طبق شنیده‌های بنده قرار است اتاق فکری در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان راه‌اندازی شود. محمد کیانوش‌راد از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب هم در گفت‌وگویی در پاسخ به این سوال که بعد از انتخابات انتقاداتی به کار شورای عالی سیاستگذاری اصلاح شد از نظر شما مهم‌ترین نقدی که به این شورا می‌تواند باشد چیست، عنوان کرد: اگر اشکالاتی هم وجود دارد باید در جهت رفع آن حرکت کرد و از ظرفیت‌های موجود استفاده شود.

وی ادامه داد: البته اینکه نحوه انتخاب افراد حقیقی به چه صورتی باشد از جمله مباحثی است که می‌تواند نظرات مختلفی را به همراه داشته باشد. اینکه کدام‌ روش مناسب‌تر است نیاز به تامل بیشتری دارد. وی تاکید کرد: جریان اصلاحات یا شورای عالی سیاستگذاری همیشه سعی کرده با بررسی تجربیات گذشته و شناخت اشکالات و کاستی‌های حرکت اصلاح‌طلبان، مسیر خود را تصحیح کند.

کیانوش راد افزود: اصلاح‌طلبان با تکیه بر عقلانیت و خردجمعی، مصلحت‌اندیشی و رهبری جبهه‌ای، در انتخابات‌های اخیر نشان داده است که مسیر درستی را انتخاب کرده و همچنان به راه خود با عقلانیت، تدبیر، مصلحت و تکیه بر آرمان‌های اصلاح‌طلبی ادامه خواهد داد.