تاکید اردوغان به قاطعیت در مبارزه با کرونا

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرئیس جمهوری ترکیه در پی اجلاس دیروز کابینه بیانات مهمی ایراد کرد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه دیروز در پی اجلاس کابینه بیاناتی ایراد کرد.

اردوغان ضمن اظهار تاثر عمیق از افزایش نسبی در ارقام فوتی‌ها و مبتلایان به کروناویروس در کشورمان اعلام کرد: این وضعیت قابل قبول نیست، از سیر صعودی در روند بیماری اظهار نگرانی کرد.

وی تاکید کرد: قبل از فرا رسیدن فصل پائیز و آغاز بیماری‌های فصلی باید تا حد امکان موارد ابتلا به ویروس را به زیر رقم صد و فوتی‌ها را به  صفر کاهش دهیم.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اینکه در چهارچوب تدابیر مبارزه با کوویدـ۱۹ در حمل و نقل عمومی برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی تعداد مسافران محدود خواهد شد تاکید کرد: رستوران‌ها و کافهها نیز برای رعایت اصول و شرایط دوره پاندمی خیلی بیشتر از گذشته کنترل خواهند شد. تا یافتن راه حل بهتر باید زندگی خود را با توجه به تدابیر متخذه برای رعایت تمیزی و نظافت، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی تنظیم کنیم.

رجب طیب اردوغان ضمن تاکید بر اینکه برای ادامه گردش چرخ‌های تولید در کشور کلیه تدابیر لازم اتخاذ شده است گفت: ترکیه علیرغم نوسانات اقتصادی در ربع دوم سال جاری باز هم در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته در وضعیت خیلی بهتری قرار دارد. کلیه آمار موجود نشان می‌دهد که در ربع سوم سال جاری وضعیت اقتصادی در سطح قابل توجهی سروسامان خواهد یافت.

رئیس جمهوری ترکیه ضمن اشاره به اینکه در دوره پاندمی هم آموزش مجازی و هم حضوری انجام خواهد گرفت اعلام داشت: با توجه به ترجیح خانوادهها سال تحصیلی جدید با دانش‌آموزان دوره کودکستان و اول دبستان آغاز خواهد شد.