تاکید ترکیه بر دفاع از حقوق خود در مدیترانه شرقی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، در بیانیه پایانی نشست شورای امنیت ملی ترکیه که عصر روز گذشته با ریاست رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور برگزار شد، بر عزم ترکیه در دفاع از حقوق خود در دریای اژه، مدیترانه شرقی و قبرس در چارچوب حقوق بین المللی تاکید شد.


در این بیانه تصریح شد: ترکیه همواره بر اولویت مذاکره و دیپلماسی به منظور حل و فصل مسائل مربوط به اژه، مدیترانه شرقی و قبرس تاکید کرده است. از سوی دیگر کشورما مصمم به دفاع از حق و حقوق خود براساس حقوق و پیمان‌های بین المللی است.


در بیانیه پایانی نشست شورای امنیت ملی ترکیه با تاکید بر ادامه مبارزه با گروه‌های تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د/فتو و داعش در داخل و خارج مرزهای کشور، اعضای شورای امنیت ملی ترکیه درباره روند اجرای عملیات‌های مبارزه با تروریسم قرار گرفتند.


همچنین ترکیه خواستار ایفای قدرت‌های بین‌المللی به مسئولیت خود در قبال پایان دادن به حضور گروه‌های تروریستی در خاک همسایگان جنوبی خود شد.


در بخش دیگری از این بیانیه، ترکیه با محکوم کردن حملات تروریستی در سومالی و دیگر بخش‌های آفریقا و منطقه، بر عزم آنکارا نسبت به ایفای مسئولیت خود به منظور تاسیس صلح تاکید شده است.