تاکید دبیرکل سازمان جهانی بهداشت به لزوم محافظت از موفقیت‌های حاصل شده در مهار کرونا

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدبیرکل سازمان جهانی بهداشت ضمن ابراز خرسندی از کاهش موارد شیوع و ابتلا به ویروس کرونا به لزوم محافظت از این موفقیت که در نتیجه زحمات و هزینه سنگین اقتصادی و اجتماعی حاصل شده تاکید کرد

تدروس ادهانوم گبریسوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در نشستی که از طریق ویدئو کنفرانس در ژنو سوئیس برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از کاهش موارد شیوع و ابتلا به ویروس کرونا تاکید کرد: اما باید از این موفقیت که در نتیجه زحمات و هزینه سنگین اقتصادی و اجتماعی حاصل شده به خوبی محافظت کرد.

وی افزود: بسیاری از کشورها روند لغو تدریجی محدودیت‌ها در مقابله با ویروس کرونا را در پیش گرفته‌اند. خبر خوب این است که شیوع ویروس کاهش و شمار بهبودیافتگان افزایش یافته است. این در نیتجه اعمال محدودیت‌ها و رعایت مقررات حاصل شده است که هزینه سنگین اقتصادی و اجتماعی داشت.

گبریسوس با تاکید بر اینکه محدودیت‌ها باید تدریجی و با دقت لغو شوند، گفت: این مسئله به لحاظ شیوع مجدد ویروس حائز اهمیت است. در ووهان چین نیز پس از لغو محدودیت‌ها شیوع مجدد مشاهده شد. در کره جنوبی نیز موج جدید شیوع آغاز شد و باشگاه‌های شبانه و رستوران‌ها مجدد تعطیل شدند؛ همچنین در آلمان نیز با کاهش تدریجی محدودیت‌ها آمار ابتلا دوباره بالا رفت.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت تصریح کرد: جای امیدواری دارد که این سه کشور مذکور از توانایی مهار مجدد این بیماری برخوردار هستند.