تاکید عمر چلیک به تنش آلود شدن منطقه در پی ترور سلیمانی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه اعلام کرد که ترور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در جریان یک عملیات توسط آمریکا نتایجی به همراه داشته که مستقیما جغرافیای خاورمیانه و معادلات بین المللی را تحت تاثیر قرار داده میدهد.

عمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه اعلام کرد که ترور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در جریان یک عملیات توسط آمریکا نتایجی به همراه داشته که مستقیما جغرافیای خاورمیانه و معادلات بین المللی را تحت تاثیر قرار داده میدهد.

چلیک در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی موضوعات دستور کار را مورد ارزیابی قرار داد.

سخنگوی حزب عدالت و توسعه ضمن یادآوری ترور روز جمعه سلیمانی و ابو مهدی المهندس معاون حشد شعبی اعلام کرد، سال ۲۰۲۰ با حادثه ای آغاز شد که نشان میدهد امسال با بحران های بزرگ سیاسی، مسائل و پیچیدگی در روابط بین المللی توام خواهد بود.

عمر چلیک ضمن تاکید به اینکه این سوء قصد، نتایجی به همراه داشته که مستقیما جغرافیای خاورمیانه و معادلات بین المللی را تحت تاثیر قرار داده میدهد گفت: اظهارات مختلف همانند پس لرزه های این اتفاق عمل میکند. به عنوان ترکیه تحولات را از نزدیک دنبال میکنیم.

چلیک در ادامه اظهارات خود افزود: تنش در عراق به بستر تنش آلود و خشونت باری تبدیل شده است. در پی این اقدام و اعلام لغو کامل محدودیت های برجام از سوی ایران، نشان میدهد که انجام این سوء قصد در فرودگاه عراق، چگونه میتواند نه تنها منطقه بلکه کل جهان را تحت تاثیر قرار دهد. بدین ترتیب نتایجی که میتواند منجر به برهم خوردن ثبات و امنیت در عراق، منطقه و کل جهان شود، به بار آمده است.

عمر چلیک با اشاره به اینکه این حمله بی ثباتی در منطقه را افزایش خواهد داد گفت: تهدیدات متقابل با گذشت زمان اوج میگیرد.